W najbliższy piątek „Miedziowi” meczem na własnym obiekcie, w którym podejmą Lecha Poznań, zainaugurują 1. kolejkę PKO BP Ekstraklasy. Jakie wyniki padały w dotychczasowych starciach obu ekip?

Dotychczas mierzyliśmy się z „Kolejorzem” 65 razy. Niestety, więcej razy w naszych pojedynkach z poznaniakami wygrywał Lech. „Kolejorz” zwyciężał z Zagłębiem 23 razy. W dziewiętnastu spotkaniach dzieliliśmy się punktami, dziewiętnaście razy lepsi byli też „Miedziowi”

W sezonie 19/20 dwukrotnie podejmowaliśmy Lecha. W 13. kolejce przy Bułgarskiej wygraliśmy 1:2. W 24. minucie do bramki „Kolejorza” trafił Jakub Tosik. Na dwubramkowe prowadzenie w 67. minucie „Miedziowych” wyprowadził Damjan Bohar. W doliczonym czasie gry Lech złapał kontakt. Christian Gytkjær pięknym lobem pokonał Dominika Hładuna. Jesienny mecz z Lechem był jednym z najlepszych, który rozegrali „Miedziowi” w ubiegłej kampanii.

W rewanżu na Stadionie Zagłębia padł wynik 3:3, pomimo, że na przerwę „Miedziowi” schodzili z dwubramkowym prowadzeniem. W 8. minucie z karnego na 1:0 trafił Filip Starzyński. Następnie w 21. minucie wyrównał Christian Gytkjær, pięć minut później za sprawą Sašy Živca znów na prowadzenie wyszło Zagłębie. W 40.  minucie sędzia Piotr Lasyk ponownie wskazał na wapno. Znów do piłki podszedł Filip Starzyński i znów bezbłędnie wykorzystał „jedenastkę”. W drugiej połowie „Miedziowi” kompletnie opadli z sił, broniąc się coraz bardziej rozpaczliwie. W 76. minucie Jakub Kamiński technicznym strzałem pokonał Dominika Hładuna. Dwanaście minut później sędzia Piotr Lasyk otrzymał z wozu VAR informację o możliwym zagraniu piłki ręką przez Ľubomír Guldan. Arbiter podbiegł do monitora, a następnie podjął decyzję i podyktował karnego. Do piłki ustawionej jedenastym metrze podszedł  Dani Ramirez, który okazał się być pewnym egzekutorem rzutu karnego, dzięki czemu Lech rzutem na taśmę wyrównał wynik starcia.

Bilans Zagłębie – Lech

• Zwycięstwa Zagłębia: 19