W piątek o godzinie 20:30 Zagłębie Lubin na własnym obiekcie podejmie gdańską Lechię. Jakie wyniki padały w dotychczasowych starciach obu zespołów?

Bilans wcześniejszych pojedynków przemawia za zespołem prowadzonym przez Piotra Stokowca. Dotychczas graliśmy 32 razy, wygraliśmy tylko osiem meczów, padło również osiem remisów, z kolei Lechia zwyciężyła aż w szesnastu spotkaniach.

W kampanii 2019/20 z Lechią graliśmy trzy razy – dwukrotnie w lidze, raz w Pucharze Polski.

Najpierw w 11. kolejce zwyciężyliśmy w Gdańsku 2:1, po samobójczym trafieniu Błażeja Augustyna z 9. minuty starcia, a także dwójkowej akcji Sašy Živca i Damjana Bohara z 63. minuty meczu. Dla gospodarzy ówczesnego pojedynku odpowiedział w 67. minucie Artur Sobiech.

Kolejny raz z gdańszczanami przyszło nam się mierzyć w grudniu. Wówczas w meczu 1/8 finału Pucharu Polski po 45. minutach prowadziliśmy na wyjeździe 0:2, a bramki dla „Miedziowych” zdobywali Sašy Živca oraz Damjan Bohar.  Nic nie wskazywało na zmianę obrazu spotkania, a co za tym idzie wyniku, jednak… Po zmianie stron Lechia w 9 minut zdołała przechylić szalę na swoją stronę i dowieźć zwycięstwo do końca spotkania. Bramki dla gdańszczan zdobywali kolejno: Makowski, Haraslin oraz Flavio Paixao.

Ostatni mecz Zagłębia z Lechią miał miejsce 7 marca, a zgormadzeni na Stadionie Zagłębia kibice ujrzeli aż osiem bramek. Już w 4. minucie spotkania goście objęli prowadzenie za sprawą Conrado, który uderzył na bramkę przejmując piłkę w polu karnym, którą z rzutu wolnego dośrodkowywał Rafał Pietrzak. Zagłębie Lubin wyrównało w 16. minucie meczu. Jewgienij Baszkirow dośrodkował w pole karne, najwyżej wyskoczył Saša Balić i głową pokonał Dušana Kuciaka. Zaledwie pięć minut później było już 2:1 dla Lechii Gdańsk - Łukasz Zwoliński pewnie wykonał jedenastkę. W 39. minucie arbiter ponownie wskazał jedenasty metr od bramki, tym razem jednak rzut karny podyktowany został dla drużyny Zagłębia. Do piłki podszedł Filip Starzyński, który zamienił jedenastkę na bramkę. Jeszcze przed przerwą gola na 3:2 dla Lechii zdobył Jaroslav Mihalik. Do przerwy przegrywaliśmy 2:3. Pięć minut po zmianie stron kolejną – drugą już bramkę - zdobył Mihalik. Choć wydawało się, że Lechia zwycięstwo miała na wyciągnięcie ręki, to jednak lubinianie zdołali wyrównać… Najpierw bramkę kontaktową, a zarazem drugą w tym spotkaniu, zdobył Filip Starzyński. Następnie w 83. minucie Bartosz Białek dopadł do piłki w polu karnym i mocnym strzałem zapewnił naszej drużynie remis.

Bilans spotkań Zagłębia z Lechią:

Zwycięstwa Zagłębia: 8

Remisy: 8