W poniedziałek Zagłębie Lubin uda się do Gdańska, by zmierzyć się z miejscową Lechią. Jakie wyniki padały w dotychczasowych starciach obu ekip?

Bilans wcześniejszych pojedynków przemawia za zespołem prowadzonym przez Piotra Stokowca. Dotychczas graliśmy 33 razy, wygraliśmy tylko osiem meczów, padło dziewięć remisów, z kolei Lechia zwyciężyła aż w szesnastu spotkaniach.

Po raz ostatni z Lechią rywalizowaliśmy oczywiście w bieżącym sezonie. Miało to miejsce w 8. serii gier. Spotkanie z Lechią zaczęliśmy bardzo, bardzo dobrze. Już 3. minucie do piłki ustawionej w narożniku boiska podszedł Filip Starzyński. Były reprezentant Polski dośrodkował w pole karne, walkę o pozycję z Tomaszem Makowskim wygrał Lubomir Guldan i strzałem szczupakiem pokonał Dusana Kuciaka.

W 66. minucie arbiter odgwizdał faul w ataku na Lorenco Simiciu. Jednak asystenci na wozie VAR widzieli sytuację nieco inaczej, w związku z czym zarekomendowali, by Wojciech Myć jeszcze raz obejrzał to zajście. Na nasze nieszczęście sędzia podjął ostatecznie skrajnie różną od pierwotnej decyzję, bowiem wskazał na wapno. Do piłki podszedł etatowy wykonawca rzutów karnych w zespole gdańszczan, i nie pomylił się. Na tablicy wyników do końca spotkania widniało już 1:1.

Bilans Zagłębie - Lechia

Wygrane Zagłębia: 8