W niedzielę o godzinie 17:30 Zagłębie Lubin zmierzy się przy Łazienkowskiej z warszawską Legią. Jakie wyniki padały w dotychczasowych starciach obu zespołów?

Z warszawianami mierzyliśmy się do tej pory 69-krotnie.  Zdecydowanie więcej zwycięstw odnieśli nasi najbliżsi rywale - aż 34. W rywalizacjach między Zagłębiem a Legią padło 21 remisów, a komplet punktów padał łupem „Miedziowych” niestety zaledwie 14 razy.

W kampanii 2019/20 z „Wojskowymi” przyszło nam się mierzyć dwukrotnie. W 5. kolejce PKO Ekstraklasy ubiegłego sezonu ulegliśmy Legii na wyjeździe 1:0, a jedynego gola w meczu zdobył w 19. Minucie głową Marko Vešović.

W rewanżu na Stadionie Zagłębia padł wynik 2:1. Strzelanie rozpoczęli jednak goście, a konkretniej Jarosław Niezgoda, który po dobrym dograniu przez Pawła Wszołka, wpakował piłkę do siatki. W 56. minucie meczu Živec dograł na prawą stronę do uciekającego przy linii Alana Czerwińskiego, ten spod linii końcowej wrzucił w pole karne, a w odpowiednim miejscu znalazł się Bartosz Białek, który ładną główką zmieścił piłkę w bramce strzeżonej przez Radosława Majeckiego. Ostateczny cios wyprowadził jednak Damjan Bohar, który w 82. minucie huknął w krótki róg bramki, nie dając szans golkiperowi „Wojskowych”.

Bilans spotkań Zagłębia z Legią:

Zwycięstwa Zagłębia: 14

Remisy: 21

Zwycięstwa Legii: 34

Legia Warszawa - Zagłębie Lubin

Stadion Miejski Legii Warszawa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego 18-10-2020, 17:30
PKO BP Ekstraklasa, Kolejka - 7

(2:1)