W środę odrobimy zaległości. Zagłębie Lubin zmierzy się z aktualnym mistrzem Polski - Legią Warszawa. Kto wygrywał częściej?

Środowe starcie będzie 72. spotkaniem obydwóch ekip w historii. Bilans pojedynków przemawia jednoznacznie za ekipą mistrza Polski. Legioniści zgarniali komplet punktów 36 razy. Zagłębie zwyciężało czternastokrotnie. A jak nietrudno się domyślić 21 razy żaden z zespołów nie kończył potyczki na tarczy.

Pierwsze historyczne starcie lubinian z „Wojskowymi” miało miejsce w 7. kolejce sezonu 1985/86. Stołeczny klub odniósł wtedy przekonywujące zwycięstwo, a do naszej bramki trafiali: Jan Karaś, Andrzej Buncol i Dariusz Wdowczyk.

Po raz ostatni z Legią Warszawa rywalizowaliśmy w marcu bieżącego roku, kiedy to doszło do starcia w ramach 22. serii gier poprzedniego sezonu. To spotkanie nie najlepiej wspominają wszyscy związani z Zagłębiem, gdyż już w 19. minucie hat-tricka ustrzelił Tomas Pekhart, który w drugiej połowie poprawił jeszcze swój dorobek strzelecki, ustalając wynik meczu na 0:4.

Od tego meczu minęło jednak sporo czasu. Co prawda mecze przy Łazienkowskiej nigdy nie należą do najłatwiejszych, natomiast sytuacja Legii jest trudna, dlatego liczymy na drugie zwycięstwo „Miedziowych” z rzędu.

Bilans Zagłębie - Legia

• Zwycięstwa Zagłębia: 14
  • Remisy: 21
  • Zwycięstwa Legii: 36