W niedzielę o 15:00 rozpocznie się spotkanie Zagłębia z Piastem Gliwice. Jak wyglądały dotychczasowe starcia obu ekip?

Z Piastem graliśmy 34 razy. Bilans wyników jest niemalże remisowy, bowiem Zagłębie zwyciężało dwunastokrotnie, dziewięć razy padał remis, z kolei gliwiczanie zgarniali komplet punków w trzynastu meczach.

Ostatni raz z „Piastunkami” mierzyliśmy się w 21. kolejce poprzedniego sezonu. Wówczas w Gliwicach przegraliśmy 2:0. Piast wyszedł na prowadzenie w 16. minucie, kiedy to Szymon Marciniak podyktował rzut karny sprokurowany przez Damiana Oko.  Jorge Felix się nie pomylił i wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. Drugą bramkę Piast zdobył w 78. minucie spotkania. Jeden z graczy gospodarzy dobrze przedłużył dośrodkowanie z rzutu rożnego, doszedł do niego Jakub Czerwiński i intuicyjnym uderzeniem pokonał Konrada Forenca.

Bilans spotkań Zagłębia z Piastem

• Zwycięstwa Zagłębia: 12