Już w wtorek Zagłębie Lubin uda się do Bielska-Białej, by zmierzyć się z miejscowym Podbeskidziem. Jak wyglądały dotychczasowe starcia obu ekip?

Z Podbeskidziem graliśmy czternastokrotnie. Bilans pojedynków jest nieznacznie lepszy na korzyść "Górali", albowiem komplet punktów padał ich łupem sześciokrotnie. "Miedziowi" zwyciężali czterokrotnie, natomiast trzy razy w starciach obu zespołów padał remis.

Z Podbeskidziem ostatni raz mierzyliśmy się w zeszłym tygodniu. Wówczas podobnie jak w meczu pucharowym nadrabialiśmy zaległości. W spotkaniu 9. kolejki PKO BP Ekstraklasy lepsi okazali się być "Górale", którzy zainkasowali komplet punktów. Najpierw w 23. minucie spotkania po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Mateusz Marzec z bliskiej odległości wbił piłkę do bramki strzeżonej przez Dominika Hładuna. "Miedziowym" udało się wyrównać w 72. minucie, kiedy to niełatwą sytuację wykorzystał Rok Sirk. Z wyrównania cieszyliśmy się jednak zaledwie przez dwie minuty... W 74. minucie fatalny błąd przytrafił się naszemu golkiperowi, co skrzętnie wykorzystał Desley Ubbink, który strzałem sprzed linii bramkowej ustalił wynik spotkania na 2:1.

Liczymy, że w spotkaniu 1/16 finału Pucharu Polski "Miedziowi" odkują się za zeszłotygodniową porażkę w starciu z Podbeskidziem. Jak będzie tym razem? Przekonamy się tuż po godzinie 19:30.

Historia spotkań Zagłębia z Podbeskidziem

Zwycięstwa Zagłębia: 4