W piątek o godzinie 20:30 Zagłębie Lubin rozegra przedostatni mecz w sezonie 2020/21. Naszym przeciwnikiem będzie szczecińska Pogoń. W przeszłości z "Portowcami" rywalizowaliśmy 49 razy. Jak wyglądały dotychczasowe starcia obu ekip?

Bilans pojedynków obydwu drużyn jest wyjątkowo wyrównany. Pogoń odniosła dotychczas o jedno zwycięstwo więcej aniżeli Zagłębie. "Portowcy" zwyciężali piętnastokrotnie, 20 razy padał remis, a lubinianie wygrywali w czternastu spotkaniach.

Po raz ostatni ze szczecinianami rywalizowaliśmy oczywiście w 14. serii gier. Wówczas już na początku spotkania dwukrotnie niefrasobliwie zachował się Jakub Żubrowski. Środkowy pomocnik zmuszony był opuścić plac gry na skutek obejrzenia dwóch żółtych kartek a w konsekwencji czerwonego kartoniku. Od tego momentu cały plan "Miedziowych" na to spotkanie legł w gruzach.

Mimo tego lubinianie dzielnie bronili wyniku aż do doliczonego czasu gry, kiedy to z dystansu huknął Michał Kucharczyk. Zawodnik "Portowców" zdjął pajęczynę z bramki strzeżonej przez Dominika Hładuna. Tym samym strzał Kucharczyka zapewnił szczecinianom komplet punktów.

Bilans spotkań Zagłębia z Pogonią:

• Zwycięstwa Zagłębia: 14
  • Remisy: 20