W poniedziałek o godzinie 18:00 Zagłębie Lubin zmierzy się na wyjeździe z Rakowem Częstochowa. Jak wyglądały dotychczasowe spotkania obu ekip?

Z Rakowem mierzyliśmy się trzynaście razy. Komplet punktów padał łupem „Miedziowych” pięciokrotnie. Pięć razy padał remis, a gospodarze sobotniego pojedynku zwyciężali trzykrotnie.

W rundzie jesiennej mecz rozgrywany w Lubinie w ramach 15. kolejki zakończył się wynikiem 2:2, a bramki dla zagłębia zdobywali debiutant Bartosz Białek oraz Damjan Bohar. Runda wiosenna i mecz w Bełchatowie, który rozgrywany był 14 czerwca, to porażka Lubinian 2:1. Wówczas dla Zagłębia trafił również Bartosz Białek. Z Rakowem mierzyliśmy się również w rundzie finałowej sezonu 2019/20, wówczas zwyciężyliśmy 2:1 po bramkach Guldana oraz Bohara.

Bilans Zagłębie – Raków

Zwycięstwa Zagłębia: 5