mkszaglebie.pl

W piątkowy wieczór „Miedziowi” zmierzą się na własnym obiekcie z Bruk-Bet Termalicą Nieciecza. To spotkanie będzie dziewiątą potyczką obu ekip w historii? Za kim przemawia bilans pojedynków? Kiedy rywalizowaliśmy z zespołem z gminy Żabno po raz ostatni? Zapraszamy do lektury!

Bilans pojedynków przemawia za Zagłębiem. „Miedziowi zwyciężali w czterech spośród ośmiu dotychczasowych meczów z Termaliką. Trzy razy padał też remis, a zaledwie raz tegoroczny beniaminek zgarniał komplet punktów.

Historia spotkań obu ekip sięga sezonu 2014/15, kiedy to z powodu spadku przez rok występowaliśmy na drugim szczeblu rozgrywkowym w Polsce. 16 listopada 2014 roku na stadionie w Niecieczy padł remis 1:1, a jedynego gola dla naszego zespołu zdobył wówczas już w 4. minucie meczu Arkadiusz Woźniak. Dla gospodarzy odpowiedział 44 minuty później Dariusz Jarecki. Co ciekawe w 79. minucie gry czerwoną kartkę obejrzał wychowanek Zagłębia – Sebastian Bonecki – występujący aktualnie… właśnie w Termalice.

Po raz ostatni z naszym najbliższym rywalem rywalizowaliśmy w rundzie wiosennej kampanii 2017/18, kiedy to zgromadzeni na Stadionie Zagłębia kibice oglądali teatr jednego aktora, a mianowicie: Świerczok-show. Ale po kolei – zaczęło się nie za ciekawie, bowiem w 10. minucie meczu goście objęli prowadzenie, a konkretniej Łukasz Piątek pokonał Martina Polacka (na około kwadrans przed zakończeniem meczu ustrzelił dublet). W 36. minucie po raz pierwszy ukąsił „Świeży”, w 41. minucie Świerczok ustrzelił dublet, a w doliczonym czasie gry miał już na swoim koncie hat-tricka. W 48. minucie meczu Sasa Balić ustalił wynik spotkania na 4:1.

 Bilans Zagłębie – Termalica

  • Zwycięstwa Zagłębia: 4
  • Remisy: 3
  • Zwycięstwa Termalici: 1

Zagłębie Lubin - Bruk-Bet Termalica Nieciecza

Stadion Zagłębia 17-09-2021, 18:00
PKO BP Ekstraklasa, Kolejka - 8

(2:1)
(0:1)
źródło: Własne

KONKURS TYPERA

mkszaglebie.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z MKSZaglebie.pl. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarzKOMENTARZE (1)15.09.2021 19:54
Maro (Gość)
Czuje, że Termalica ma szanse na wygraną i zdobędą wyczekiwane punkty!