W 9. serii gier sezonu 2021/22 Zagłębiu Lubin przyjdzie zmierzyć się z poznańską Wartą. Najbliższa potyczka będzie jedenastym pojedynkiem obydwóch ekip w historii. Jak wyglądały dotychczasowe starcia lubinian z „Zielonymi”?

Historia potyczek naszego zespołu z Warciarzami sięga kampanii 1978/79, kiedy to spotkaliśmy się w ramach rozgrywek ówczesnej II ligi gr. zachodniej. W pierwszym historycznym meczu lubinianie ulegli „Zielonym” 1:4.

Bilans spotkań Zagłębie – Warta jest idealnie wyrównany. Co ciekawe ani razu nie dzieliliśmy się punktami z poznaniakami. „Miedziowi” zgarniali komplet punktów pięciokrotnie i tyle samo razy górą byli gospodarze sobotniego meczu.

Po raz ostatni z piątym zespołem zeszłego sezonu PKO BP Ekstraklasy rywalizowaliśmy w lutym bieżącego roku. Wówczas w Grodzisku Wielkopolskim przegraliśmy 0:1, a zwycięską bramkę zdobył w 75. minucie meczu Łukasz Trałka. Konkretniej Michał Jakóbowski dograł na dwunasty metr, a tam na piłkę czyhał właśnie doświadczony pomocnik naszych rywali, który strzałem lewą nogą w okienko, nie dał szans Dominikowi Hładunowi.

Bilans Zagłębie – Warta

• Zwycięstwa Zagłębia: 5