We wtorek o godzinie 20:30 Zagłębie zmierzy się u siebie z Wisłą Kraków. Jak wyglądały dotychczasowe starcia obu zespołów?

Z Wisłą mierzyliśmy się 53 razy. Bilans meczów jest znacznie lepszy na korzyść Wisły. Zagłębie zwyciężało dwunastokrotnie, jedenaście razy padał remis, a „Biała Gwiazda” zdobywała komplet punktów aż 30 razy.

W rundzie jesiennej spotkanie w Krakowie zakończyło się wynikiem 4:2 dla Wisły. Bramki dla krakowian zdobyli: Michał Mak, Kamil Wojtkowski oraz dwukrotnie Paweł Brożek, dla „Miedziowych” z kolei odpowiedzieli Saša Balić oraz Saša Živec. Runda wiosenna, czyli mecz rozgrywany naszym obiekcie to ponowne zwycięstwo Wisły. Tym razem jedyną bramkę w tym spotkaniu zdobył Vukan Savicević.

Do trzech razy sztuka – liczymy, że po dwóch porażkach Zagłębie po pierwszy raz w tym sezonie zdobędzie trzy punkty w meczu przeciwko „Białej Gwieździe”, tym samym poprawiając swój bilans.

Bilans spotkań Zagłębia z Wisłą

• Zwycięstwa Zagłębia: 12