W sobotę o godzinie 20:00 Zagłębie zmierzy się na wyjeździe z Wisłą Kraków. Jak wyglądały dotychczasowe starcia obu zespołów?

Z Wisłą mierzyliśmy się 54 razy. Bilans meczów jest znacznie lepszy na korzyść Wisły. Zagłębie zwyciężało trzynastokrotnie, jedenaście razy padał remis, a „Biała Gwiazda” zdobywała komplet punktów aż 30 razy.

Z „Białą Gwiazdą” ostatni raz graliśmy w 36. Kolejce sezonu 2019/20. Wówczas pierwsza na prowadzenie wyszła Wisła, która po błędzie Kacpra Bieszczada objęła prowadzenie. „Miedziowi” odpowiedzieli w 31. minucie meczu, kiedy to prawą stroną popędził Alan Czerwiński. Prawy obrońca dograł w pole karne do Filipa Starzyńskiego, ten uderzył – piłka jeszcze odbiła się od nogi Lukasa Klemenza i wpadła do bramki strzeżonej przez Mateusza Lisa. Siedem minut później lubinianie wyprowadzili drugi cios. Tym razem z lewej strony uciekł Patryk Szysz, w tempo dograł do szukającego pozycji w polu karnym Sasy Zivca, a Słoweniec mocno, lewą nogą i w swoim stylu dał Zagłębiu prowadzenie 2:1. Taki rezultat utrzymał się do przerwy. W 58. minucie meczu Filip Starzyński dokładnie dośrodkował w kierunku Łukasza Poręby, a wychowanek Zagłębia Lubin głową skierował piłkę do bramki krakowskiej Wisły, podwyższając tym samym rezultat na 3:1. Wynik ten utrzymał się do końca spotkania.

Bilans spotkań Zagłębia z Wisłą

Zwycięstwa Zagłębia: 13