Poniedziałkowe starcie Zagłębia Lubin z Wisłą Kraków zakończy 1. kolejkę gier sezonu 2021/22. Dotychczas lubinianie mierzyli się z Białą Gwiazdą 51 razy. Jakie wyniki padały w potyczkach obu ekip?

Historia spotkań obu ekip sięga sezonu 1989/90, kiedy oba zespoły spotkały się w ramach rozgrywek ówczesnej I ligi. W pierwszym historycznym meczu górą okazała się być Biała Gwiazda, która zwyciężyła po golach Kazimierza Moskala i Zdzisława Janiaka. Dla lubinian jedyną bramkę w tym meczu zdobył Janusz Kudyba.

Bilans pojedynków obydwóch ekip przemawia zdecydowanie za krakowianami. Spośród wszystkich 51 meczów Wisła wygrała aż 28. Dwunastokrotnie komplet punktów zgarniało Zagłębie, jedenaście razy padał remis.

Po raz ostatni Miedziowi podejmowali krakowian w kwietniu tego roku. Wówczas lubinianie rozegrali bardzo dobre spotkanie, zwyciężając 4:1. Jako pierwsi do głosu doszli jednak goście, którzy za sprawą niefortunnej interwencji Sasy Balicia objęli prowadzenie. W 35. minucie Zagłębie wyrównało, konkretniej Karol Podliński płaskim strzałem zza pola karnego nie dał szans golkiperowi Białej Gwiazdy – Mateuszowi Lisowi. Do przerwy na tablicy wyników widniał remis 1:1. Lis skapitulował po raz drugi dopiero w 71. minucie, kiedy to nieporozumienie Serafina Szoty z bramkarzem, skrzętnie wykorzystał Patryk Szysz. Trzy minuty później było już 3:1, pięknym strzałem z rzutu wolnego popisał się Filip Starzyński. Na trzy minuty przed końcem wynik na 4:1 ustalił Samuel Mraz.