Już w niedzielę Zagłębie Lubin rozegra ostatnie spotkanie w sezonie 2020/21. Naszym przeciwnikiem będzie płocka Wisła. Jakie wyniki padały w dotychczasowych starciach obu ekip?

Z "Nafciarzami" mierzyliśmy się 32 razy. Bilans wyników jest nieznacznie lepszy na korzyść „Miedziowych”. Zagłębie zgarniało komplet punktów czternastokrotnie, pięć razy padał remis, a gospodarze niedzielnego pojedynku zwyciężali trzynastokrotnie.

Najwyższe zwycięstwa lubinian w starciach z drużyną z Płocka miały miejsce w sezonach 1999/2000 oraz 2019/20. W dwóch wspomnianych sezonach Zagłębie w bezpośrednich starciach pokonywało Wisłę różnicą pięciu trafień. Kiedy ostatni raz rozgromiliśmy naszych najbliższych rywali, bramki zdobywali: Saša Živec, Alan Czerwiński, Damjan Bohar, Bartosz Slisz oraz Dawid Pakulski.

Po raz ostatni z Wisłą rywalizowaliśmy 29 stycznia tego roku. Wówczas mecz zdecydowanie nie ułożył się po naszej myśli, bowiem już w 18. minucie spotkania karnego sprokurował Dominik Jończy, co więcej nasz stoper obejrzał czerwony kartonik. Grające w osłabieniu Zagłębie nie miało zbyt wielu argumentów, by zagrozić płocczanom. W 30. minucie Dawid Kocyła podwyższył prowadzenie "Nafciarzy". Rezultat 2:0 utrzymał się do końca spotkania.

Wisła Płock - Zagłębie Lubin

Stadion im. Kazimierza Górskiego 16-05-2021, 17:30