W piątek o godzinie 18:00 Zagłębie Lubin meczem z Wisłą Płock zainauguruje 35. kolejkę gier. Kto zwyciężał w dotychczasowych starciach obu ekip?

reklama

Z płocką Wisłą mierzyliśmy się 30 razy. Bilans wyników jest nieznacznie lepszy na korzyść „Miedziowych”. Zagłębie zgarniało komplet punktów czternastokrotnie, pięć razy padał remis, a goście piątkowego pojedynku zwyciężali jedenastokrotnie.

W rundzie jesiennej obecnego sezonu mecz, który rozgrywany był na Stadionie Zagłębia zakończył się zwycięstwem „Miedziowych” aż 5:0, a bramki zdobywali: Saša Živec, Alan Czerwiński, Damjan Bohar, Bartosz Slisz oraz Dawid Pakulski. Rewanż na Stadionie im. Kazimierza Górskiego to remis 1:1. Na trafienie zawodnika Wisły Torgila Gjertsena odpowiedział Damjan Bohar.

Bilans meczów z Wisłą Płock

• Zwycięstwa Zagłębia: 14