W piątek o godzinie 18:00 Zagłębie Lubin meczem z Wisłą Płock zainauguruje 15. kolejkę gier. Kto zwyciężał w dotychczasowych starciach obu ekip?

Z płocką Wisłą mierzyliśmy się 31 razy. Bilans wyników jest nieznacznie lepszy na korzyść „Miedziowych”. Zagłębie zgarniało komplet punktów czternastokrotnie, pięć razy padał remis, a goście piątkowego pojedynku zwyciężali dwunastokrotnie.

Najwyższe zwycięstwa lubinian w starciach z drużyną z Płocka miały miejsce w sezonach 1999/2000 oraz 2019/20. W dwóch wspomnianych sezonach Zagłębie w bezpośrednich starciach pokonywało Wisłę różnicą pięciu trafień. Kiedy ostatni raz rozgromiliśmy naszych najbliższych rywali, bramki zdobywali: Saša Živec, Alan Czerwiński, Damjan Bohar, Bartosz Slisz oraz Dawid Pakulski.

Z płocczanami ostatni raz graliśmy w 35. serii gier kampanii 2019/20. Wówczas „Miedziowi” ulegli Wiśle 0:1, a jedyną bramkę w spotkaniu zdobył Mateusz Szwoch.

Bilans meczów z Wisłą:

• Zwycięstwa Zagłębia: 14