W 3. kolejce II ligi Zagłębie II Lubin zremisowało w Krakowie 1:1 z tamtejszym Hutnikiem. Lubinianie zdobyli cenny punkt na trudnym terenie i po trzech kolejkach mają na koncie pięć punktów w tabeli (1 zwycięstwo, 2 remisy).

Pierwsza groźna sytuacja miała miejsce już w 5. minucie, kiedy to zawodnik Hutnika Kraków Krystian Lelek spróbował szczęścia, lecz jego strzał nie znalazł celu. W 12. minucie była kolejna groźna okazja dla Hutnika, gdy były gracz „Miedziowych” Deniss Rakels dośrodkował piłkę, którą Marcin Wróbel próbował wykończyć. Na szczęście, futbolówka wyszła na rzut rożny. Przez pierwszy kwadrans to Hutnik dyktował warunki gry, jednak nie przyniosło to bramek. Odgrażać się próbował również nas zespół, ale po dość ciekawym, jak na drugoligowe warunki meczu, do przerwy było 0:0.

Przebieg spotkania wyglądał podobnie w drugiej połowie, gdzie Hutnik próbował dyktować warunki, jednak nasz zespół dzielnie się bronił i również próbował zdobyć gola. Na prowadzenie na 20 minut przed końcem regulaminowego czasu gry wyszedł Hutnik, a wszystko za sprawą Marcina Wróbla, który wykończył akcję wypracowaną przez Denissa Rakelsa. To nie podłamało jednak lubinian, którzy za sprawą Jarosława Jacha zdobyło wyrównującego gola w 77. minucie. Po zdobyciu gola nasza drużyna nabrała wiatru w żagle i niewiele brakowało, by to właśnie gracze Pawła Sochackiego objęli prowadzenie.

Mecz zakończył się remisem 1:1, który nie krzywdzi żadnej ze stron. W rzęsistym deszczu walczącym zawodnikom obu ekip sędzia pokazał aż 7 żółtych i 1 czerwoną kartkę.

6 sierpnia 2023, 17:00 - Kraków (Stadion Miejski Hutnik Kraków)

Hutnik Kraków 1:1 Zagłębie II Lubin

bramki: Wróbel 71 - Jach 78

Hutnik Kraków

39. Wiktor Kaczorowski - 11. Patryk Kieliś, 5. Dawid Kubowicz, 36. Kamil Wenger, 23. Jakub Marcinkowski (90, 77. Michał Głogowski) - 9. Krystian Lelek (64, 30. Filip Jania), 10. Miłosz Drąg, 8. Dominik Zawadzki (87, 7. Krzysztof Świątek), 27. Marcin Budziński, 92. Deniss Rakels - 99. Marcin Wróbel.

Zagłębie II Lubin

1. Michał Matys - 2. Jakub Kolan, 3. Kamil Sochań, 4. Jarosław Jach, 5. Szymon Karasiński - 7. Patryk Kusztal (79, 18. Marcel Reguła), 6. Mateusz Kizyma, 8. Kacper Terlecki (46, 16. Daniel Dudziński), 10. Cyprian Popielec (46, 15. Kacper Masiak), 11. Paweł Kruszelnicki - 9. Wojciech Szafranek (85, 14. Mateusz Dziewiatowski).

żółte kartki: Budziński, Kieliś, Jania, Wenger - Jach, Dudziński.
czerwona kartka: Marcin Budziński (86. minuta, Hutnik, za drugą żółtą).
sędziował: Rafał Rokosz (Katowice).
widzów: 700.

fot. hutnikkrakow.com

źródło: Własne, 90minut.pl, hutnikkrakow.com

KONKURS TYPERA

mkszaglebie.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z MKSZaglebie.pl. Wygrywaj nagrody!

DODAJ KOMENTARZ (NIEZALOGOWANY)

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!
 

KOMENTARZE (0)