Przed nami kolejny domowy mecz rezerw Zagłębia Lubin. Podopieczni Pawła Sochackiego powalczą o trzecie zwycięstwo w sezonie 2023/24, tym razem przeciwko tegorocznemu beniaminkowi, Polonii Bytom. Będzie to szczególne spotkanie dla kibiców zarówno lubinian, jak i bytomian. Zapowiada to niezwykle ciekawe spotkanie.

Drugi zespół Zagłębia Lubin w obecnym sezonie drugiej ligi, póki co prezentuje się z bardzo dobrej strony. Dość powiedzieć, że po czterech kolejkach zajmują bardzo dobre drugie miejsce w tabeli, mając 8 punktów na swoim koncie, dzięki dwóm wygranym 2:1 w Olsztynie przeciwko Stomilowi oraz przed tygodniem przeciwko Sandecji Nowy Sącz, a także dzięki remisom z KKS-em Kalisz oraz Hutnikiem Kraków.

Polonia natomiast bardzo dobrze zainaugurowała sezon, wygrywając dość niespodziewanie w Kołobrzegu z Kotwicą 1:0. Następnie w takim samym stosunku przegrywali z Olimpią Elbląg oraz Skrą Częstochowa, a przed tygodniem po raz pierwszy zremisowali 1:1 przeciwko Raduni Stężyca. Na ten moment Polonia Bytom w tabeli ligowej znajduje się na ostatnim bezpiecznym, czyli 14. miejscu.

Obydwa zespoły po raz ostatni zmierzyły się ze sobą w sezonie 2021/22, gdy jeszcze występowały na poziomie III ligi. W pierwszym meczu rozegranym na stadionie Szombierek, lubinianie zwyciężyli 2:1 po bramkach Mateusza Kizymy oraz Bartłomieja Kłudki. Dla bytomian wówczas trafił Patryk Stefański. Kilka miesięcy później, Zagłębie znów wyszło zwycięsko ze starcia z Polonią. Przy aplauzie i dopingu blisko 500 kibiców, podopieczni wówczas trenera Jarosława Krzyżanowskiego wygrali 2:0, a do siatki rywali trafiali Damian Oko oraz Rafał Adamski.

Pierwotnie to spotkanie zaplanowano w Bytomiu, jednak z uwagi na trwający jeszcze remont stadionu Polonii, mecz zdecydowano, by rozegrać w Lubinie.

Mecz 5. kolejki II ligi pomiędzy Zagłębiem II Lubin a Polonią Bytom już w sobotę 19 sierpnia o godz. 17:00 na boisku nr 4. Serdecznie zapraszamy.

źródło: Własne

KONKURS TYPERA

mkszaglebie.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z MKSZaglebie.pl. Wygrywaj nagrody!

DODAJ KOMENTARZ (NIEZALOGOWANY)

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!
 

KOMENTARZE (0)