Zaledwie trzy dni po meczu z Kotwicą Kołobrzeg, podopieczni trenera Pawła Sochackiego ponownie zagrają na własnym boisku. Tym razem rywalem naszego zespołu będzie Skra Częstochowa, czyli spadkowicz z Fortuna 1 ligi. Zapraszamy do naszej zapowiedzi tego spotkania.

Na początku zacznijmy od tytułu naszej zapowiedzi. Sportową złość na pewno muszą czuć nasi zawodnicy po ostatnim meczu przeciwko Kotwicy Kołobrzeg, gdy pomimo zdecydowanej przewagi w grze rezerwy lubińskiego klubu, trzy punkty zgarnęli rywale. Miedziowi będą chcieli utrzymać miejsce lidera, a by tak się stało, są potrzebne trzy punkty w starciu ze Skrą Częstochowa.

Miedziowi po 9. kolejkach tegorocznych zmagań w II lidze, byli liderem rozgrywek przed tą serią gier, mając na swoim koncie 17 punktów. Wiemy już po wczorajszych meczach, że Radunia Stężyca przegrała swoje spotkanie, dlatego przy ewentualnej wygranej, lubinianie będą samodzielnym liderem rozgrywek przed kolejną kolejką. Nasi rywale, czyli Skra Częstochowa to zespół, który jeszcze od czasów gry na pierwszoligowym podium charakteryzował się niezwykle niskimi wynikami oraz niezbyt dużą ilością strzelonych bramek. Warto dodać przy tym, że spadając w ubiegłym sezonie z ligi, zdobyli zaledwie 19 bramek w 34 spotkaniach, co było zdecydowanie najgorszym wynikiem w całej lidze. Co ciekawe, pomimo tak słabego dorobku strzeleckiego, zdołali zdobyć aż 31 punktów, co dało 16. miejsce w tabeli na koniec sezonu. Dodatkowo, licząc już także wyniki z aktualnej kampanii, gdzie w 9 spotkaniach zdobyli zaledwie 6 bramek, na dwie bramki w jednym spotkaniu czekają od blisko pół roku, a konkretnie od 31 marca, gdy pokonali 2:1 innego spadkowicza, Sandecję Nowy Sącz.

Na własnym boisku Zagłębie II Lubin wygrało dotychczas 3 spotkania, a miało to miejsce w starciach z Sandecją Nowy Sącz, Polonią Bytom oraz Olimpią Elbląg. Do tego dochodzi również bezbramkowy remis z KKS-em Kalisz oraz wspomniana już wcześniej porażka z Kotwicą Kołobrzeg. Jeśli chodzi o zespół spod Jasnej Góry, dotychczas w delegacji zdobyli 3 punkty, zdobywając jedną bramkę, tracąc przy tym ich cztery. Bezbramkowo remisowali z Olimpią Grudziądz oraz Chojniczanką Chojnice, a także 1:1 z rezerwami Lecha Poznań.

Spotkanie 10. kolejki II ligi pomiędzy Zagłębiem II Lubin a Skrą Częstochowa już dziś o godzinie 15:00 na boisku nr 4 na terenie AP KGHM Zagłębie. Transmisję z tego spotkania przeprowadzi tradycyjnie już portal WP Pilot.

źródło: Własne

KONKURS TYPERA

mkszaglebie.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z MKSZaglebie.pl. Wygrywaj nagrody!

DODAJ KOMENTARZ (NIEZALOGOWANY)

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!
 

KOMENTARZE (0)