Po tygodniowej przerwie spowodowanej występami naszych zawodników w młodzieżowych reprezentacjach Polski, do gry powracają rezerwy Zagłębia Lubin, które zmierzą się na wyjeździe z Olimpią Grudziądz. Zapraszamy do przeczytania naszej zapowiedzi tego spotkania.

Podopieczni trenera Pawła Sochackiego dotychczas zgromadzili na swoim koncie 14 punktów. Przekłada się to na zwycięstwa nad Stomilem Olsztyn, Sandecją Nowy Sącz, Polonią Bytom oraz Olimpią Elbląg. Dwukrotnie remisowali z KKS-em Kalisz oraz Hutnikiem Kraków, a przed tygodniem ulegli po raz pierwszy w obecnej kampanii, przeciwko wzmocnionym dość mocno zawodnikami z pierwszego zespołu, a więc rezerwom Lecha Poznań 1:2. Po ubiegłotygodniowej przerwie spowodowanej występami w reprezentacjach młodzieżowych naszych zawodników, a tym samym odwołanym spotkaniu z Kotwicą Kołobrzeg, lubinianie aktualnie znajdują się na 4. miejscu w tabeli ligowej. Zawodnicy którzy nie pojechali na kadrę, w ubiegły weekend zagrali w meczu towarzyskim przeciwko Chrobremu Głogów, zakończonym remisem 1:1. Dla naszego zespołu gola zdobył ściągnięty niedawno z Wisły Kraków, Dawid Gruszecki.

Grudziądzanie w ubiegłym sezonie ostatecznie zdołali awansować do II ligi, a więc zrobili to, co nie udało się rok wcześniej, gdy w kontrowersyjnych okolicznościach ostatecznie to Kotwica Kołobrzeg uzyskał najlepszy wynik. To wówczas w Polsce rozgorzała dyskusja z powodu, że kilku zawodników oraz trener opuścili klub znad Wisły i właśnie przeszli do rywala z Kołobrzegu.

Lubinianie w trzech dotychczas rozegranych spotkaniach wyjazdowych zanotowali każdy możliwy wynik. Pokonali na inaugurację Stomil Olsztyn 2:1, zremisowali w Krakowie z tamtejszym Hutnikiem 1:1, a następnie przegrali we Wronkach z rezerwami Lecha Poznań. Olimpia natomiast u siebie występował cztery razy. W tym czasie zdobyli 7 punktów. Przekłada się to na zwycięstwa nad Sandecją Nowy Sącz 3:1, Polonią Bytom 1:0, bezbramkowy remis ze Skrą Częstochowa oraz porażkę z Lechem II Poznań 1:2.

Jeśli chodzi o tabelę najlepszych strzelców, to w naszym zespole ta statystyka rozłożyła się niemal równo na każdego z dotychczasowych strzelców. Po dwa gole na swoim koncie mają Paweł Kruszelnicki, Jarosław Jach, Juan Munoz oraz Tornike Gaprindashvili. Po jednej bramce zdobyli Szymon Karasiński, Wojciech Szafranek oraz Dawid Gruszecki. Grudziądzanie natomiast w tym sezonie zdobyli dotychczas osiem bramek. Pięć z nich zdobył duet Konstantyn Cherniy - Oskar Sikorski.

W historii naszego klubu na próżno szukać starcia pomiędzy naszymi rezerwami a Olimpią. Nie oznacza to jednak, że nigdy nie było okazji do starcia lubińsko-grudziądzkiego. Obydwa zespoły starły się ze sobą w sezonie 2014/15. Wówczas na poziomie I ligi, na boisku rywala padł remis 2:2 (dla Zagłębia wówczas trafiali  Aleksander Kwiek oraz Arkadiusz Woźniak). Na wiosnę na Stadionie Zagłębia lubinianie wygrali 1:0 po trafieniu Łukasza Janoszki w pierwszej połowie spotkania.

Początek spotkania Olimpia Grudziądz - Zagłębie II Lubin, już w sobotę 16 września o godz. 14:50. Sędzia będzie Filip Kaliszewski z Gdańska. Transmisję z tego spotkania przeprowadzi portal WP Pilot.