Przed piłkarzami rezerw Zagłębia Lubin ostatnie tegoroczne spotkanie ligowe przed własną publicznością. Podobnie jak przed rokiem, tak i teraz, ostatnim domowym rywalem w roku kalendarzowym jest Stomil Olsztyn. Zapraszamy do zapowiedzi tego spotkania.

Po serii ośmiu porażek z rzędu, podopieczni trenera Pawła Sochackiego w końcu zdołali się przełamać i to w imponującym stylu, wygrywając przed tygodniem w Lubinie z tegorocznym beniaminkiem, Stalą Stalowa Wola 4:0. Tym razem celem naszych zawodników będzie pójście za ciosem i odniesienie drugiego z rzędu zwycięstwa, które choć na moment pozwoliłoby na wzięcie mocniejszego oddechu względem grupy pościgowej zamieszanej w walkę o utrzymanie się w lidze.

Przeszkodzić lubinianom w realizacji tego celu będą chcieli zawodnicy Stomilu Olsztyn, który w ubiegłym sezonie był o krok od awansu do 1 ligi po rocznej przerwie, lecz przegrał w finałowym meczu barażowym na własnym boisku z Motorem Lublin. W tym sezonie olsztynianie są jednak daleko od choćby strefy barażowej, bowiem przed rozpoczęciem tego spotkania znajdowali się w strefie spadkowej, zajmując 15. miejsce, mając na swoim koncie 20 punktów. Miedziowi natomiast są na 10. miejscu, mając o dwa punkty więcej od Stomilu. Sytuacja ta sprawia, że każdy punkt w tym meczu może mieć niebagatelne znaczenie dla układu tabeli przed wiosenną częścią sezonu.

Drugi zespół Zagłębia Lubin w tym sezonie na własnym boisku dotychczas zdobył 14 punktów, dzięki czterem wygranym nad Sandecją Nowy Sącz, Polonią Bytom, Olimpią Elbląg oraz Stalą Stalowa Wola, a także dwóm remisom z KKS-em Kalisz i GKS-em Jastrzębie. Stomil natomiast zdobył w delegacji 6 punktów, po wygranych nad drużynami ze Stalowej Woli oraz Jastrzębia.

Obydwa zespoły mierzyły się już w tym sezonie ze sobą, a miało to miejsce na inaugurację tegorocznych rozgrywek. Wówczas lubinianie sprawili niemałą niespodziankę, wygrywając na stadionie w Olsztynie 2:1, dzięki dwóm trafieniom Pawła Kruszelnickiego. Dla Stomilu trafił Karol Żwir.

Tak jak wspomnieliśmy na wstępie, rok temu obydwa zespoły spotkały się ze sobą w ostatnim domowym meczu Zagłębia przed własną publicznością. Tego spotkania jednak nasi zawodnicy nie będą dobrze wspominać, bowiem przyjezdni wygrali 4:0.

Mecz 18. kolejki II ligi pomiędzy Zagłębiem II Lubin a Stomilem Olsztyn, już dziś o godz. 13:00 na boisku nr 4 na terenie AP KGHM Zagłębie. Serdecznie zapraszamy do kibicowania naszym zawodnikom. Transmisja jak zawsze przeprowadzona zostanie w portalu WP Pilot.