Miedziowi w 2024 roku dotychczas dopisali do swojego konta pięć punktów. Przekłada się to na wygraną na wyjeździe z Olimpią Elbląg, remisy z Sandecją Nowy Sącz i Lechem II Poznań oraz porażkę w Bytomiu z Polonią. Przed rozpoczęciem tej kolejki, lubinianie mieli 6 punktów przewagi nad strefą spadkową, lecz wygrane GKS-u Jastrzębie oraz Wisły Puławy sprawiły, że ta przewaga stopniała do trzech punktów, przez co zwycięstwo w dzisiejszym spotkaniu może mieć duże znaczenie w kontekście spokojnego utrzymania drużyny na szczeblu centralnym.
Olimpia Grudziądz natomiast od pierwszego meczu w nowym roku kalendarzowym gra z celem odbicia się od dna. Dotychczas w sześciu rozegranych spotkaniach, zespół z województwa Kujawsko-Pomorskiego zdobył 7 punktów. Przekłada się to na trzy punkty zdobyte w meczu z odpowiednikiem z Elbląga, a także remisy przeciwko Lechem II Poznań, Kotwicą Kołobrzeg, Skrą Częstochowa oraz Radunią Stężyca. Jeden raz ulegli rywalom, a miało to miejsce w starciu z Chojniczanką Chojnice. Pomimo nie najgorszego starciu, grudziądzanie są najsłabszym zespołem ligi i każdy punkt jest dla nich na wagę złota.
Tradycyjnie już sprawdźmy jak dotychczas na własnym boisku sprawowali się nasi zawodnicy w obecnym sezonie, a także jak zespół Olimpii dotychczas prezentował się na wyjazdach. Zagłębie w obecnym sezonie zdecydowanie lepiej punktuje właśnie u siebie, zdobywając 21 z 33 punktów. Przekłada się to na sześć zwycięstw, trzy remisy oraz dwie porażki. Bilans bramkowy naszej drużyny to 19:10. Olimpia natomiast na wyjazdach punktuje najsłabiej w lidze, zdobywając 7 punktów, czyli tyle co Stomil Olsztyn i Polonia Bytom. Przekłada się to na jedno zwycięsko, cztery remisy i siedem porażek. Ich bilans bramkowy w delegacji przed tym meczem wynosi 10:21.
W pierwszym meczu pomiędzy Zagłębiem a Olimpią, trzy punkty do swojego konta dopisali sobie podopieczni trenera Pawła Sochackiego, którzy wygrali na terenie rywala 2:0, po trafieniach Kacpra Terleckiego oraz Dawida Gruszeckiego.
Mecz 26. kolejki II ligi pomiędzy KGHM Zagłębiem II Lubin a Olimpią Grudziądz, już dziś o godz. 13:00 na boisku nr 4. W przerwie meczu, na położonym tuż obok boisku nr 6, odbędzie się organizowane przez Klub świecenie pokarmów Wielkanocnych. Dla osób, które nie będą mogły przyjść na mecz, transmisję przeprowadzi jak zawsze portal WP Pilot.