Przed piłkarzami rezerw Zagłębia Lubin kolejny mecz ligowy. Tym razem rywalem będzie Kotwica Kołobrzeg, a więc zespół, z którym już raz w obecnym sezonie nasi zawodnicy mieli okazję się mierzyć. Zapraszamy do zapowiedzi tego starcia.

Obecny sezon w wykonaniu podopiecznych trenera Pawła Sochackiego wygląda co najmniej bardzo dobrze. 17 punktów w ośmiu spotkaniach, pozycja lidera z jednym meczem rozegranym mniej, zwycięstwa zarówno domowe, jak i wyjazdowe, dobra skuteczność w ataku, solidna defensywa. To wszystko składa się na to, że po perturbacjach i walce o utrzymanie się w gronie zespołów szczebla centralnego, ten sezon może być zdecydowanie lepszy na koniec rozgrywek.

Rywalem naszego zespołu będzie Kotwica Kołobrzeg, prowadzona przez trenera Macieja Bartoszka. Po obiecującym sezonie 2022/23, w tym kołobrzeżanie mają problemy, zwłaszcza z formą, która jest mocno w kratkę. Przed sezonem do drużyny dołączyli choćby Jakub Żubrowski czy Jakub Rzeźniczak, którzy mieli być dodatkowym atutem Kotwicy w walce o awans do Fortuna 1 ligi. Tymczasem dotychczas zwyciężyli trzy razy, ponieśli tyle samo porażek i dwukrotnie dzielili się punktami, co na pewno nie jest wynikiem marzeń dla tego zespołu.

Najjaśniejszym punktem w talii trenera Bartoszka jest Michał Cywiński, który w ośmiu spotkaniach zdobył cztery bramki. Po stronie Miedziowych najlepszymi strzelcami, mając dwa gole na swoim koncie, są Tornike Gaprindashvili, Jarosław Jach, Paweł Kruszelnicki oraz Dawid Gruszecki. Ostatni z nich zasługuje na szczególną uwagę, bowiem dołączył w trakcie sezonu do AP KGHM Zagłębie z Akademii Wisły i już w debiucie przeciwko Olimpii Elbląg zdobył swoją bramkę, a w ostatnim meczu przeciwko innej Olimpii, tej z Grudziądza, ponownie zapisał się na liście strzelców, dzięki czemu ma dwie bramki w trzech meczach, za każdym razem wchodząc z ławki rezerwowych.

Tak jak wspomnieliśmy we wstępie, obydwa zespoły już miały okazję się zmierzyć ze sobą. Miało to miejsce 2 sierpnia na boisku w Kołobrzegu, w ramach I rundy Fortuny Pucharu Polski. Wówczas lepsza okazała się Kotwica, która wygrała 2:1. Wynik spotkania otworzył Wojciech Szafranek, lecz potem trafiali Aron Stasiak i Tomasz Kaczmarek.

Zaległe spotkanie 8. kolejki II ligi pomiędzy Zagłębiem II Lubin a Kotwicą Kołobrzeg, już w środę 20 września o godz. 15:00 na boisku nr 4. Serdecznie zapraszamy

źródło: Własne

KONKURS TYPERA

mkszaglebie.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z MKSZaglebie.pl. Wygrywaj nagrody!

DODAJ KOMENTARZ (NIEZALOGOWANY)

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!
 

KOMENTARZE (0)