Już dziś swoje kolejne spotkanie ligowe rozegrają rezerwy Zagłębia Lubin. Podopieczni Pawła Sochackiego zmierzą się na wyjeździe z GKS-em Jastrzębie. Zapraszamy do zapowiedzi tego meczu.

Drugi zespół Zagłębia Lubin w ostatnich tygodniach przeżywa świetny czas. W trzech ostatnich spotkaniach, lubinianie zgarniali za każdym razem komplet punktów, pokonując kolejno Kotwicę Kołobrzeg, Radunię Stężyca oraz Chojniczankę Chojnice. Wyskok formy naszych graczy pozwolił, by przed tą kolejką znaleźć się w strefie barażowej o awans do Fortuna 1 ligi. Lubinianie dotychczas zgromadzili na swoim koncie 42 punkty, o sześć mniej od drugiego KKS-u Kalisz oraz o dziewięć więcej od najwyżej sklasyfikowanych zespołów w strefie spadkowej.

Zespół z Jastrzębia-Zdroju natomiast zamiast walczyć o powrót na pierwszoligowe boiska po dwóch sezonach przerwy, musi walczyć o to, by nie opuścić szeregu zespołów, które grają na szczeblu centralnym. Zespół z Górnego Śląska na ten moment ma 33 punkty na swoim koncie, co daje im dopiero 16. miejsce w tabeli, w więc w strefie spadkowej. Sytuacja dla nich nie jest jednak jeszcze zbyt skomplikowana, bowiem pierwsza bezpieczna drużyna, w tym przypadku Wisła Puławy, ma na swoim koncie tyle samo punktów co GKS oraz Olimpia Grudziądz.

W pierwszym meczu pomiędzy rezerwami Zagłębia w GKS-em Jastrzębie, który odbył się pod koniec października ubiegłego roku, padł remis 1:1. Dla lubinian trafił Kacper Terlecki, a dla GKS-u Michał Bednarski w 99. minucie po kontrowersyjnym rzucie karnym. Obydwa zespoły zmierzyły się ze sobą również podczas zimowych przygotowań do rundy wiosennej. W rozegranym meczu w Lubinie, nasze rezerwy wygrały 3:1. W ubiegłym sezonie natomiast obydwa mecze padły łupem rywali z Jastrzębia-Zdroju.

Mecz 30. kolejki II ligi pomiędzy GKS-em Jastrzębie a KGHM Zagłębiem II Lubin już dziś o godz. 17:00. Transmisję przeprowadzi portal WP Pilot.