W sobotnie popołudnie do Lubina zawitał czołowy zespół III grupy III ligi - Polonia Bytom. Od początku było wiadomo, że bytomianie to zespół aspirujący do awansu do II ligi i naszych zawodników czeka trudne zadanie. Zagłębie II Lubin jednak nie spękało i mimo średniej wieku w składzie wynoszącej zaledwie 19 lat, pokonaliśmy doświadczoną Polonię 2:0.

Zagłębie II Lubin wyszło na Polonię Bytom bardzo odważnie. Być może fakt, że spotkanie było rozgrywane na obiekcie pierwszego zespołu, podziałał na piłkarzy prowadzonych przez Adama Buczka i Jarosława Krzyżanowskiego mobilizująco. Już w pierwszych minutach meczu lubinianie mieli swoją pierwszą groźną akcję. Na bramkę Polonii uderzył Dominik Więcek, ale z jego strzałem poradził sobie golkiper rywali. Już w 12. minucie meczu objęliśmy prowadzenie. Pierwszą próbę naszego zawodnika odbił bramkarz gości Dominik Brzozowski, jednak przy dobitce Bartosza Zynka był już bez szans. Kilkanaście minut później swoją drugą sytuację miał Zynek, ale tym razem w starciu sam na sam z bramkarzem, górą był golkiper Polonii. Była to doskonała akcja rezerw Zagłębia, wyszliśmy trójką na pięciu zawodników Polonii Bytom, poprzez zagranie prostopadłej piłki nasz zawodnik znalazł się w idealnej sytuacji, by podwyższyć prowadzenie, lecz skuteczną obroną wykazał się bramkarz gości - dobitka niestety powędrowała nad bramką.

Kolejna sytuacja warta odnotowania miała miejsce w 37. minucie pojedynku. Poza polem karnym niefortunnie interweniował bramkarz bytomian Dominik Brzozowski. W tej sytuacji sędzia Marek Kukier dopatrzył się faulu i zdecydował o pokazaniu bramkarzowi Polonii czerwonej kartki. Od tego czasu zespół gości grał w dziesięciu.

Nie był to jednak koniec emocji w pierwszej połowie, bo mimo przewagi, swoją sytuację mieli także goście. W 42. minucie Dominik Budzik zagrał do najlepszego strzelca Polonii Adama Żaka, ten uderzył bardzo mocno na bramkę, a futbolówka zatrzymała się na poprzeczce bramki strzeżonej przez Kamila Bielikowa. Do przerwy prowadziliśmy więc 1:0.

W drugiej połowie Zagłębie II Lubin starało się kontrolować przebieg meczu. Przez większość czasu się to udawało, ale do sytuacji dochodzili także goście. Pierwsza bardzo groźna sytuacja miała miejsce po około kwadransie drugiej połowy i byli jej autorami młodzi zawodnicy naszej drużyny. Podobnie jak w pierwszej połowie, swojego gola szukał Dominik Więcej, ale niestety rezerwowy bramkarz bytomian w zasadzie w jednej akcji dwukrotnie uratował swój zespół przed utratą drugiego gola.

W 72. minucie meczu było groźnie pod bramką Zagłębia II Lubin. Goście przeprowadzili akcję prawą stroną, jeden z zawodników uderzył w kierunku bramki i znów zatrzymała się ona na poprzeczce. Widać było, że w ostatnim kwadransie goście się otworzyli i szukali gola wyrównującego. Wykorzystaliśmy to w 83. minucie spotkania, gdy na 2:0 bramkę zdobył Daniel Dudziński, który dobił strzał do bramki strzeżonej przez bezradnego Gargasza. W końcówce meczu szansę na ustalenie wyniku na 3:0 miał Błażej Czuban, ktory minął już bramkarza, ale nie zdołał zmieścić piłki w bramce, trafiając nią tylko w boczna siatkę bramki.

Lubinianie wygrali 2:0 w ważnym meczu i dzięki temu awansowali na 6. pozycję w ligowej tabeli. 24 października o godzinie 14:00 Zagłębie II Lubin zagra na wyjeździe z Lechią Zielona Góra. Jednak zanim to nastąpi, w środku tygodnia (21.10.2020r. g. 18:00) zagramy przy Cichej w zaległym meczu z Ruchem Chorzów.

Zagłębie II Lubin 2:0 Polonia Bytom

Bramki: Zynek 12, Dudziński 83