W środę 20 kwietnia Zagłębie II Lubin rozegra zaległy mecz 22. kolejki III ligi gr. III z MKS-em Kluczbork. Spotkanie zaplanowano na godzinę 17:00.

Mimo, że Zagłębie II Lubin jest liderem III ligi gr. III, to zaległe spotkanie z MKS-em Kluczbork będzie niezwykle ważne. Nasi młodzi piłkarze mają obecnie trzy punkty przewagi nad mającą mecz więcej Polonią Bytom oraz cztery oczka więcej od Miedzi II Legnica, która także będzie nadrabiała zaległości. Ewentualna wygrana rezerw Zagłębia nad MKS-em Kluczbrok może oznaczać zwiększenie przewagi nad zespołem z Bytomia do sześciu punktów oraz - tu zależy od wyniku meczu Miedzi II z LKS-em Goczałkowice Zdrój - utrzymać lub zwiększyć przewagę nad legniczanami.

Piłkarze Jarosława Krzyżanowskiego są na 1. miejscu w tabeli i mają na koncie 51. Uzbierali je dzięki odniesieniu 15 zwycięstw, dokładając 6 remisów. Pokonani z boiska lubinianie schodzili tylko dwukrotnie.

Środowy rywal Zagłębia II Lubin, czyli MKS Kluczbork to obecnie 16. zespół w tabeli. Piłkarze z Kluczborka znajdują się więc w strefie spadkowej. Ich dorobek punktowy to 20 oczek (strata dwóch do bezpiecznego miejsca), a bilans wynosi 5 Z, 5 R, 12 P.

Jesienne starcie pomiędzy Zagłębiem II Lubin a MKS-em Kluczbork zakończyło się wysokim zwycięstwem naszej drużyny, która zespół z Opolszczyzny pokonała 4:1 po golach Daniela Dudzińskiego, Patryka Kusztala (dwóch) oraz Dawida Hanca. Liczymy na to, że uda się w środę powtórzyć ten wynik, choć łatwo na pewno nie będzie. Już Foto-Higiena Gać pokazała, że zespoły z dołu tabeli będą się nad wyraz spinać na pojedynki z czołówką tabeli.

22. kolejka III ligi gr. III - mecz zaległy

środa, 20 kwietnia 2022 r. godz. 17:00