W sobotę 4 czerwca pewne awansu na szczebel centralny Zagłębie II Lubin zagra na wyjeździe z Karkonoszami Jelenia Góra.

Zagłębie Lubin jest liderem i z 70 punktami na koncie może pochwalić się bilansem 21 wygranych, 7 remisów i tylko 3 porażek. Nasz zespół w poprzedniej kolejce zagwarantował sobie tytuł mistrzowski oraz awans do rozgrywek II ligi.

Karkonosze Jelenia Góra są na przeciwnym biegunie ligowej stawki. Zajmują obecnie 17., przedostatnie, miejsce w tabeli, a ich bilans to 9 wygranych, 3 remisy i aż 19 porażek. Taki obrót spraw pozwolił "Karkom" zdobyć 30 punktów, a to oznacza, że mają pięć punktów straty do bezpiecznego miejsca. Jeśli drużyna z Jeleniej Góry chce się utrzymać, musi wygrać minimum dwa mecze oraz liczyć na potknięcia rywali uwikłanych w walkę o ligowy byt. Jeśli jednak Piast Żmigród, MKS Kluczbork, Carina Gubin oraz Warta Gorzów Wielkopolski, wygrają więcej niż jeden mecz z pozostałych trzech, Karkonosze mogą się nie utrzymać nawet w przypadku zgromadzenia 9 punktów w pozostałych starciach.

Mecz zostanie rozegrany w sobotę 4 czerwca o godzinie 17:00 w Jeleniej Gorze na stadionie miejski przy ul. Złotniczej.

źródło: Własne, 90minut.pl