W sobotni wieczór Zagłębie II Lubin zmierzy się na boisku numer 5 z Górnikiem II Zabrze. To spotkanie mocno elektryzuje lokalne środowisko, bo w przypadku naszej wygranej oraz straty punktów przez Polonię Bytom, to już dziś zapewnimy sobie awans na poziom centralny.

Zagłębie II Lubin jest liderem swojej grupy w III lidze i po 30 kolejkach ma osiem punktów przewagi nad wiceliderem – Polonią Bytom. Nasz dorobek to 67 punktów, z kolei walcząca jeszcze o awans Polonia Bytom ma punktów 59.

Sobotni rywal z Zabrza zajmuje pozycję nr 7 i ma 45 punktów na koncie. W ostatnim spotkaniu pomiędzy lubinianami a zabrzanami, które miało miejsce w listopadzie ubiegłego roku, padł remis 1:1. Gole w tym spotkaniu zdobyli Tomasz Pieńko oraz Peter Juritka.

Sprawa awansu już w tej kolejce jest dość prosta. Zagłębie II Lubin musi wygrać z Górnikiem II Zabrze oraz liczyć na to, że Ślęza Wrocław urwie punkty bytomianom.

Pojedynek Zagłębia II Lubin z Górnikiem II Zabrze odbędzie się o godzinie 16:00, równie ważny mecz Ślęzy Wrocław z Polonią Bytom rozpocznie się dwie godziny szybciej. Ze starcia lubinian z zabrzanami przeprowadzimy na naszym Twitterze relację live.

źródło: Własne