Zmagania ligowe w naszej grupie III ligi zakończyły się w ubiegłym tygodniu, jednak przed „Miedziowymi” pozostaje jeszcze jedna potyczka. W niedzielę 28 listopada II zespół będzie odrabiał zaległości sprzed dwóch tygodni i rozegra zaległy mecz 17. kolejki z Piastem Żmigród.

Zagłębie II Lubin jest w doskonałej formie, bo nie przegrało od blisko trzech miesięcy. Ostatnie 11 meczów „Miedziowych” to 9 zwycięstw i 2 remisy. Obecnie, mając zaległy mecz, zajmujemy w tabeli 2. miejsce i zakończymy na nim jesień, bez względu na wynik starcia z Piastem Żmigród. Jedyna różnica jest taka, że w przypadku wygranej, nasza strata do lidera z Goczałkowic-Zdroju wyniesie zaledwie jeden punkt. W ostatniej kolejce lubinianie w trudnym pojedynku pokonali 3:2 Rekord Bielsko-Biała. Gole dla Zagłębia II Lubin zdobywali: Seweryn Caputa (gol samobójczy), Kacper Zając i Mateusz Chmarek. Dla gospodarzy z Bielska-Białej do siatki trafiali Marek Sobik i Tomasz Nowak. Były to trafienia w końcówce – w kolejno 87. i 90. minucie.

Piast Żmigród zajmuje 12. miejsce z bilansem 6 zwycięstw, 2 remisów i 9 porażek. Ewentualna wygrana nad Zagłębiem II mogłaby przesunąć zespół ze Żmigrodu na pozycję numer 10 – mają więc o co grać nasi rywale. W ostatniej kolejce Piast pokonał u siebie Odrę Wodzisław Śląski 2:0. Gole zdobyli Daniel Stanclik oraz Cezary Kępczyński. Pierwszy ze wspomnianych zawodników, wychowanek BKS-u Stali Bielsko-Biała, powinien być przez naszych zawodników uważnie pilnowany, bo ma w dorobku już osiem ligowych goli.

Drużynie życzymy powodzenia, a Was informujemy, że w zbliżającym się tygodniu na łamach naszego serwisu podsumujemy rundę w wykonaniu naszego drugiego zespołu.

28.11.2021 r. godz. 13:00, boisko nr 4
17. kolejka III liga gr. III