W 30. kolejce III ligi gr. III Zagłębie II Lubin uległo na boisku numer 4 wiceliderowi rozgrywek - Ślęzie Wrocław. Jedynego gola w tym spotkaniu zdobył w 36. minucie Gabriel Dornellas.

Początek meczu był dość spokojny. W 22. minucie dynamiczną akcję przeprowadził Jakub Sypek, wygrał pojedynek biegowy i został sfaulowany, sędzia wskazał, że było to przed linią boczną pola karnego. Stopklatka z transmisji jednak pokazuje, że arbiter popełnił błąd i powinien być karny. Na niekorzyść sędziego działa także to, że był bardzo dobrze ustawiony i powinien tę sytuację wychwycić.

Jedyny gol tego meczu padł w 36. minucie. Na bramkę strzeżoną przez Kamila Bielikowa uderzał Vinicius, jego strzał młody golkiper odbił przed siebie, z czego skorzystał Gabriel Dornellas, który z bliskiej odległości skierował piłkę do bramki i dał swojej drużynie prowadzenie.

W 44. Adam Ratajczyk padł w polu karnym, sędzia nie dopatrzył się przewinienia, ale niestety konieczna była zmiana. Nie wyglądało to za ciekawie, czekamy na więcej informacji na temat stanu zdrowia naszego młodego piłkarza.

Jeśli okaże się, że uraz Ratajczyka, którego nabawił się w meczu rezerw, wykluczy go z Wisłą Płock, to Zagłębie może mieć problem w Pro Junior System. Minimum 270 punktów, które ten piłkarz by dopisał do klubowego konta, przepadnie. Z powodu żółtych kartek nie zapunktuje też Kamil Kruk. Pozostał na placu boju tylko Łukasz Poręba.

Zagłębie II Lubin ma do rozegrania jeszcze siedem meczów. W zbliżającej się kolejce podopieczni Adama Buczka i Jarosława Krzyżanowskiego zagrają 15 maja o 13:00 z Foto-Higieną Gać.