Ostatni meczu rundy jesiennej nie zakończył się pozytywnie dla drużyny Zagłębia II Lubin. Młodzi zawodnicy "Miedziowych" przegrali ze Stalą Brzeg 0:1. Jedynego gola w meczu zdobył Michał Sypek. W 85. minucie spotkania Zagłębie Lubin nie wykorzystało rzutu karnego, którego wykonawcą był Daniel Dudziński.

Do meczu z Zagłębiem II Lubin Stal Brzeg przystępował po serii kiepskich wyników i… z nowym trenerem. Marcina Domagałę, który przed spotkaniem z „Miedziowymi” pożegnał się ze Stalą, w trybie awaryjnym zastąpił trener bramkarzy Marek Szymocha.

Przez cały mecz więcej z gry mieli młodzi piłkarze z Lubina, ale tak naprawdę niewiele z tego wynikało. Pod obiema bramkami brakowało klarownych sytuacji by rezultat 0:0 mógł ulec zmianie. Wartymi odnotowania w pierwszej części gry były próby Lepczyńskiego, który po stałym fragmencie i strzale głową obił słupek bramki strzeżonej przez Stitou. Pozostałe próby – między innymi Dudzińskiego, Zynka i Kłudki, były zbyt słabe by zaskoczyć golkipera gospodarzy. W zespole miejscowych z sytuacjami wcale nie było lepiej, bo tak naprawdę w pierwszej części nie mieli oni ani jednej sytuacji pod bramką Kalinowskiego.

W drugiej połowie niewiele się zmieniło i to podopieczni Adama Buczka i Jarosława Krzyżanowskiego prowadzili grę, jednak tym razem gospodarze zaczęli sobie od czasu do czasu stwarzać zagrożenie – przede wszystkim po stałych fragmentach i akcjach oskrzydlających. To właśnie po podaniu w pole karne z lewej strony gola strzałem głową zdobył w 70. minucie Michał Sypek. Było to zwieńczenie lepszego fragmentu gry w wykonaniu Stali Brzeg. W 84. minucie spotkania faulowany w polu karnym Stali Brzeg był wprowadzony chwilę wcześniej Laskowski. Do „jedenastki” minutę później podszedł Daniel Dudziński, ale jego beznadziejny, bardzo lekki strzał w sam środek wybronił Stitou.

Do końca spotkania wynik już nie uległ zmianie i w ostatnim ligowym meczu w 2020 roku Zagłębie II Lubin uległo Stali Brzeg 0:1. Odbędzie się co prawda jeszcze 19. kolejka III ligi gr. III, ale „Miedziowi” będą w niej pauzować.