Każdy kto liczył na przełamanie rezerw, niestety się zawiódł. Druga drużyna Zagłębia Lubin uległa w Lubinie Lechii Zielona Góra 0:2. Ten wynik oznacza, że przezimujemy na przedostatnim miejscu w tabeli III ligi grupy III.

Mecz od samego początku nie był emocjonujący i można było wysnuć wniosek, że jak to bywa w III lidze, ten kto pierwszy strzeli bramek, delikatnie się cofnie i będzie czekał żeby rywala skontrować. Podobny scenariusz mieliśmy dzisiaj - z tym wyjątkiem, że obie bramki straciliśmy po rzutach rożnych

Najpierw w 12. minucie w pole karne dograł Garguła, do piłki wyskoczył Kobusiński i strzałem głową umieścił piłkę w bramce. W tej sytuacji spory błąd popełnili obrońcy "Miedziowych" oraz bramkarz Mateusz Kuchta, który wyszedł z bramki i minął się z piłką, a ta następnie go przelobowała.

Drugi gol padł w 39. minucie meczu. Ponownie z rzutu rożnego w pole karne dograł Garguła, najwyżej wyskoczył Okińczyc i strzałem głową umieścił piłkę w okienku bramki Zagłębia II. Znów dużo lepiej mogli zachować się obrońcy lubinian do spółki z Kuchta, który tym razem został na linii bramkowej.

W drugiej części gry Zagłębie II Lubin chciało zaatakować odważniej, ale nasze próby nic nie dawały - najlepsza z okazji w drugiej połowie po uderzeniu Gołębiowskiego zakończyła się na słupku bramki Fabisiaka. "Miedziowi" nie byli w stanie zdobyć choćby kontaktowego gola i mecz zakończył się zasłużonym zwycięstwem Lechii Zielona Góra 2:0.

Dziesięć remisów, sześć porażek i tylko JEDNO zwycięstwo w siedemnastu meczach - oto bilans Zagłębia II Lubin w sezonie 2019/2020. Trzeba solidnie przepracować zimę, dużo lepiej prezentować się wiosną, bo III liga w sezonie 2020/2021 może pozostać dla naszych rezerw w sferze marzeń. W 2020 roku ligę zaczniemy od czterech meczów domowych - z Ruchem Chorzów, LZS Starowice Dolne, Pniówkiem Pawłowice i Śląskiem II Wrocław, zadanie nie będzie łatwie, ale żeby utrzymać III ligę dla rezerw "Miedziowych", trzeba zacząć punktować już od pierwszego spotkania po zimowej przerwie.

Krzychu

17. kolejka, III liga grupa III

Zagłębie II Lubin 0:2 Lechia Zielona Góra

bramki: Kobusiński 12, Okińczyc 39

Zagłębie II Lubin: 1. Kuchta - 2. Witsanko, 3. Lepczyński, 4. Kruk, 5. Bogacz, 6. Soszyński, (60. 18. Dudziński.) 7. Borkowski (65. 17. Gołębiowski), 8. Mach, 9. Czuban (72. 15. Chodyna), 10. Więcek, 11. Sypek (83. 14. Laskowski).

Lechia Zielona Góra (skład wyjściowy): 1. Fabisiak – 2. Athenstad, 3. Ostrowski, 5. Łokietek, 6. Górski, 7. Małecki, 8. Garguła, 9. Konieczny, 10. Okińczyc, 18. Kobusiński, 19. Babij.

źródło: Własne, zaglebie.com