Zarząd Śląskiego Związku Piłki Nożnej, który jest organizatorem rozgrywek III ligi gr. III w obecnym sezonie, podjął decyzję związaną z zakończeniem sezonu. Awans do II ligi wywalczyły rezerwy Śląska Wrocław, zaś żaden z zespołu nie spada do IV ligi.

reklama

Informacja ta oznacza, że w III lidze pozostanie Zagłębie II Lubin. Jest to dla nas raczej dobra informacja, bo po 18. kolejkach mieliśmy zaledwie 14 punktów na koncie, zajmowaliśmy 16 pozycję na 18 drużyn, a do bezpiecznego miejsca brakowało nam aż pięć oczek.

Komunikat Śląskiego ZPN

Szanowni Państwo, Zarząd Śl. ZPN na dzisiejszym posiedzeniu, w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo zawodników, trenerów i sędziów, podjął uchwałę w sprawie zakończenia wszystkich rozgrywek piłkarskich w sezonie 2019/2020 prowadzonych przez Śl. ZPN.

Sezon 2019/2020 został zakończony z awansami bez spadków. Po posiedzeniu Komisji ds. Rozgrywek Śl. ZPN, które odbędzie się jutro – przedstawimy Państwu zweryfikowane tabele i grupy rozgrywkowe.

Szanowni Państwo, temat zakończenia rozgrywek budzi szereg kontrowersji, dlatego jeszcze raz podkreślam, decyzja Zarządu Śl. ZPN została poparta konsultacjami z klubami, które jednoznacznie opowiedziały się za takim rozwiązaniem. Od 18 maja br. Rząd RP zezwolił na prowadzenie zajęć treningowych w większych grupach, lecz w dalszym ciągu, obowiązują obostrzenia, które uniemożliwiają prowadzenie rozgrywek oraz meczów sparingowych. Bezpieczeństwo i zdrowie zawodników są dla nas priorytetem. Proszę, dbajcie o siebie i innych i z optymizmem przygotowujmy się do rozpoczęcia nowego sezonu, który po wysłuchaniu Waszego głosu, chcemy rozpocząć jak najszybciej.

Warunek konieczny – zniesienie zakazu rozgrywania meczów piłkarskich w niższych ligach.

#Razem damy radę

Prezes Śląskiego Związku Piłki Nożnej