W rozegranym w sobotę meczu 16. kolejki III ligi gr. III Zagłębie II Lubin rozczarowało w Nysie i przegrało z ostatnią w tabeli Polonią 0:2.

Do spotkania z Polonią Nysa nasi młodzi zawodnicy przystępowali wzmocnieni jednym piłkarzem pierwszego zespołu – mowa o środkowym obrońcy Sørenie Reese. Musieli sobie radzić jednak w kolejnym meczu bez nieco bardziej doświadczonych bramkarzy. Dominik Kalinowski i Kamil Bielikow zmagają się z kontuzjami i między słupkami kolejny raz stanął 16-letni Szymon Weirauch.

Tym razem młodziutki Weirauch przepuścił dwa gole. Pierwszy z nich padł w 12. minucie meczu, a jego autorem był wypożyczony ze Śląska Wrocław do Polonii Nysa Tomasz Mamis, który dobrze wykorzystał podanie Kacpra Izydorczyka. Do przerwy wynik nie uległ zmianie i mimo optycznej przewagi, wyższej kultury gry i kilku sytuacji, schodziliśmy na piętnastominutowy odpoczynek przegrywając 0:1.

Po przerwie podopieczni trenerów Adama Buczka i Jarosława Krzyżanowskiego obrali sobie za cel odwrócenie wyniku, ale mimo dwóch dobrych okazji po wznowieniu gry, niestety to się nie udało. W 59. minucie spotkania na 2:0 gola dla nyskiej Polonii zdobył Adam Setla, który otrzymał podanie z głębi pola, ograł dwóch naszych obrońców i lekko, po ziemi uderzył, tuż obok interweniującego Weiraucha.

Mimo kilku dogodnych sytuacji po obu stronach, w tym przestrzelone sam na sam gospodarzy, do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie i porażka z ostatnią drużyną w tabeli, która przed 16. kolejką miała w dorobku zaledwie 7 punktów, stała się faktem, jednak sytuacja naszej młodzieży jest całkiem inna niż w zeszłym sezonie, więc mimo porażki z ostatnią drużyną, nie ma co bić na alarm – po prostu się zdarza.

Zagłębie II Lubin po 16. kolejkach jest na 7. miejscu w III lidze, a w następnej kolejce zmierzy się u siebie z ROW-em Rybnik. Tę grę zaplanowano na 14 listopada na godzinę 13:00, jednak ze względu na galopującą liczbę zakażeń koronawirusem, to spotkanie, jak i pozostałe w III ligach i niżej, mogą zostać przełożone.

7 listopada 2020, g. 13:00