Zagłębie II Lubin zdeklasowało w 6. kolejce III gr. III ligi Polonię-Stal Świdnica aż 6:0. Na listę strzelców wpisywali się: Błażej Czuban, Bartosz Zynek 45, dwukrotnie Jakub Sypek, Daniel Dudziński i Mateusz Bartolewski.

W składzie rezerw Zagłębia Lubin znaleźli się tym razem między innymi Soren Reese, Mateusz Bartolewski oraz Wojciech Galas, który zasilił drugą drużynę po przejściu z Górnika Polkowice.

W pierwszych dwóch kwadransach działo się wbrew pozorom niewiele. Brakowało groźnych akcji, a jedyne zagrożenie jakie stworzyliśmy, to uderzenie zza pola karnego oraz strzał głową – oba nieskuteczne.

W 38. minucie meczu niefortunnie interweniował Dominik Kalinowski. Bramkarz rezerw uderzył w słupek i musiał opuścić plac gry. 22-letniego bramkarza, którego zabrała po chwili karetka, zastąpił 17-letni Bartosz Wierzchowski. Dla tego młodego zawodnika był to debiut w III lidze.

Pierwszy gol dla rezerw Zagłębia Lubin padł w 41. minucie meczu, jego autorem był napastnik Błażej Czuban. To nie był jednak koniec strzelania w pierwszej części gry. W doliczonym czasie dynamiczną akcję przeprowadził Dominik Więcek, odegrał piłkę do Bartosza Zynka, a ten nie dał szans bramkarzowi gości. Po bramce sędzia zakończył pierwszą połowę meczu.

W drugiej połowie działo się już więcej. Już w 49. minucie padł trzeci gol dla „Miedziowych”. Daniel Dudziński oddał strzał z dystansu, bramkarz nogami interweniował odbijając piłkę przed siebie, dopadł do niej Jakub Sypek i uderzeniem z pierwszej piłki podwyższył prowadzenie. W 53. minucie mieliśmy już 4:0 dla lubinian. Ładną akcję rezerw Zagłębia zaczął Kacper Lepczyński, dograł do Daniela Dudzińskiego, który przeprowadził dynamiczny rajd i wypuścił Jakuba Sypka. Ten wyszedł sam na sam z bramkarzem, minął go i wykończył akcję strzałem do pustej bramki.

W 61. minucie mieliśmy piątego gola dla „Miedziowych”. Jedenastkę pewnie wykorzystał Daniel Dudziński, który do spółki z Jakubem Sypkiem był w środowe popołudnie w doskonałej dyspozycji.

W samej końcówce, dokładnie w 86. minucie pojedynku Zagłębie II – Polonia-Stal, gola na 6:0 zdobył jeszcze Mateusz Bartolewski, który otrzymał dobre podanie od wspomnianego wcześniej Dudzińskiego.

Zagłębie II Lubin zagrało bardzo dobry mecz i szybko zrehabilitowało się za porażkę z Wartą Gorzów Wielkopolski. W środowym spotkaniu z Polonią-Stal Świdnica lubinianie byli skuteczni, grali z polotem i myśleli tylko o strzelaniu rywalowi kolejnych bramek.

Gratulacje i oby tak dalej!

III liga gr. III, 6. kolejka

Zagłębie II Lubin 6:0 Polonia-Stal Świdnica

bramki: Czuban 41, Zynek 45, Sypek 49, 53, Dudziński 61 (k.), Bartolewski 86

Zagłębie II Lubin

1. Kalinowski (38. Wierzchowski) - 2. Rogalski (75. 17. Kłudka), 3. Lepczyński, 4. Reese, 5. Bartolewski, 6. Galas (67. 16. Siga), 7. Zynek (67. 13. Mach), 8. Dudziński, 9. Czuban, 10. Więcek (58. 15. Laskowski), 11. Sypek.

Polonia-Stal Świdnica (skład wyjściowy)

Kot - Kozachenko, Białas, Salamon, Paszkowski - Sowa, Borowy, Szuba, Tragarz, Baumgarten - Jaroszyński.

źródło: Własne, akademiakghm.com