W sobotni wieczór rezerwy Zagłębia Lubin rozegrają kolejny mecz w III lidze. W ramach 28. kolejki piłkarze Jarosława Krzyżanowskiego zagrają na wyjeździe z Wartą Gorzów Wielkopolski.

Zagłębie II Lubin jest niekwestionowanym liderem rozgrywek swojej grupy i ma 10 punktów przewagi nad drugim zespołem oraz 11 oczek przewagi nad miejscem trzecim. "Miedziowi" są również w niemożliwie wysokiej formie, bo nie przegrali już od 21 meczów z rzędu (17 zwycięstw, 4 remisy).

Sobotnim rywalem lubinian będzie Warta Gorzów Wielkopolski. To obecnie 11. zespół w tabeli, ale na pewno naszym młodym piłkarzom nie będzie się grało łatwo. Po pierwsze, Warta wiosną gra nieźle i jest skuteczna - na 9 meczów rozgrywanych wiosną, przegrała tylko jeden, w ostatniej kolejce 1:2 ze Stalą Brzeg. Oprócz tego zaliczyli 5 zwycięstw i 3 remisy. Po drugie 11. pozycja nie gwarantuje gorzowianom jeszcze utrzymania, bo mają oni zaledwie dwa punkty przewagi nad będącym w strefie spadkowej MKS-em Kluczbork. Te dwa czynniki zapewne spowodują, że nasz młody zespół będzie musiał liczyć się z ciężką przeprawą.

Ostatni mecz pomiędzy Zagłębiem II Lubin a Wartą Gorzów Wielkopolski odbył się w Lubinie 2 października 2021 roku i zakończył się naszym zwycięstwem 5:0. Gole wówczas strzelali Bartłomiej Kłudka, Patryk Kusztal (k), Daniel Dudziński, Tomasz Pieńko i Rafał Adamski.

28. kolejka III ligi gr. III

7 maja 2022 r. godz. 16:00, Stadion OSiR Gorzów Wielkopolski