W sobotnie popołudnie swój mecz w rozgrywkach III ligi grupy III rozegrają zawodnicy drugiej drużyny Zagłębia Lubin. Rywalami „Miedziowych” będą piłkarze Stali Brzeg – obecnie 13. drużyny w ligowej stawce.

Gospodarze sobotniego meczu, czyli Stal Brzeg, są na 13. miejscu w naszej grupie III ligi. Ich bilans to jak dotąd 5 wygranych, 1 remis i 9 porażek. W ostatniej kolejce piłkarze z Opolszczyzny przegrali 0:1 z Piastem Żmigród, a decydującą bramkę z rzutu karnego w 18. minucie zdobył Tobiasz Jarczak.

Zagłębie II Lubin po 15. kolejkach jest wiceliderem rozgrywek, co oczywiście nas wszystkich niezwykle cieszy. Lubinianie mają bilans 9 zwycięstw, 4 remisy i zaledwie 2 porażki. Dodatkowo miedziano-biało-zieloni są w wyśmienitej formie, bo do spotkania ze Stalą Brzeg podchodzą mając na koncie 9 meczów z rzędu bez porażki oraz bilans bramkowy 23-3. Należy pamiętać jednak, że dorobek 31 punktów jest taki sam, jak dwóch innych drużyn – Miedzi II Legnica oraz Rekordu Bielsko-Biała, dlatego nasi młodzi piłkarze mają przed kim uciekać. Również mają kogo gonić, bo po kilku stratach punktów coraz bardziej w naszym zasięgu wydaje się być lider z Goczałkowic-Zdroju.

W poprzednim sezonie w obu rywalizacjach naszej drużyny ze Stalą Brzeg brakło emocji, goli również nie było zbyt wiele. Oba mecze kończyły się rezultatami 1:0 – raz wygrali zawodnicy z Brzegu, a raz nasz zespół Trzeba dołożyć starań, by również i tym razem punkty pojechały do Lubina.

6 Listopada, godz. 13:00
16. kolejka III ligi gr. III