W 9. kolejce III ligi gr. III Zagłębie II Lubin pokonało w Kluczborku miejscowy MKS 2:0. Gole w tym meczu zdobyli Bartosz Zynek i Adam Orłowicz (gol samobójczy).

W pierwszej części gry rezerwy Zagłębia grały bardzo dobrze. „Miedziowi’ kontrolowali grę, często atakowali i przy tym stwarzali dużo zagrożenia.

Pierwszą bramkę strzeliliśmy w 15. minucie meczu, a jej autorem był Bartosz Zynek. Młody piłkarz rezerw Zagłębia uderzył precyzyjnie z prawej strony nie dając szans bramkarzowi gospodarzy.

Do końca pierwszej połowy lubinianie jeszcze kilkukrotnie próbowali podwyższyć wynik, między innymi za sprawą Jakuba Sypka, jednak do przerwy nie uległ on zmianie. O tym, jaką przewagę mieli nasi młodzi zawodnicy może świadczyć fakt, że Kamil Bielikow w pierwszej połowie musiał interweniować tylko raz przy dość przypadkowej główce jednego z piłkarzy z Kluczborka.

Po rozpoczęciu drugiej połowy szybko mogliśmy wyjść na prowadzenie, ale będący sam na sam z pusta bramką Błażej Czuban nie zachował zimnej krwi i nie podwyższył prowadzenia.

W 65. minucie padł drugi gol dla Zagłębia II Lubin. Był on dość przypadkowy, bo dogranie Kacpra Laskowskiego próbował przerwać Adam Orłowicz, jednak zrobił to na tyle nieszczęśliwie, że skierował piłkę do własnej bramki.

Kolejne minuty to dalszy napór Zagłębia II Lubin, ale nie przełożyło się to na kolejne gole. Niestety na około dziesięć minut przed końcem meczu w starciu z rywalem ucierpiał będący ostatnio w dobrej formie Jakub Sypek. Skrzydłowego zabrała ze stadionu karetka, a wstępne informacje, jakie do nas docierają mówią o poważnym urazie obojczyka. Trzymamy więc kciuki za zdrowie Jakuba i szybki powrót na boisko!

Mecz zakończył się wynikiem 2:0 dla Zagłębia. To czwarte zwycięstwo „Miedziowych” w obecnym sezonie, oprócz niego w dorobku młodzi piłkarze mają jeszcze dwie porażki. Mając sześć rozegranych meczów (inne drużyny mają nawet 9), zajmujemy 8. pozycję w tabeli III grupy III ligi.