Rezerwy Zagłębia Lubin pewnie pokonały Górnika II Zabrze 5:1, dzięki czemu przypieczętowały awans na szczebel centralny. Podopieczni Jarosława Krzyżanowskiego przez pełne 90 minut kontrolowali przebieg spotkania z zabrzanami, nie dając rywalom pola do popisu. Bramki dla "Miedziowych" zdobywali: Mateusz Kizyma, Kacper Lepczyński, Patryk Kusztal (dwie) oraz Jakub Sypek. Zapraszamy do lektury naszej relacji z tego meczu.

Zagłębie II Lubin do starcia z rezerwami Górnika Zabrze przystępowało wiedząc, że Ślęza Wrocław pokonała Polonię Bytom 4:2. Taki stan rzeczy sprawiał, że w przypadku zwycięstwa „Miedziowi” zapewniliby sobie awans na szczebel centralny na trzy kolejki przed końcem rozgrywek.

Lubinianie w pełni kontrolowali przebieg sobotniego starcia. Na prowadzenie wyszliśmy w 19. minucie, kiedy Mateusz Kizyma oddał płaski strzał, a golkiper Górnika - Klaudiusz Mazur - nie zdążył w porę interweniować. Górnik nie miał za wiele z gry. Kilkukrotnie nieco zakotłowało się w naszym polu karnym po stałych fragmentach gry, ale konkretów brakowało. W 37. minucie Kacper Lepczyński podłączył się do akcji ofensywnej i stanąwszy oko w oko z Mazurem, pokonał bramkarza zabrzan. W końcówce pierwszej połowy podwyższyliśmy jeszcze nasze prowadzenie na 3:0. Jakub Sypek dograł do Patryka Kusztala, który bez większych problemów skierował piłkę do bramki. Wszystko było jasne już po pierwszych 45 minutach.

Druga połowa była nieco podobna do tej pierwszej. To Zagłębie było zespołem lepszym, natomiast Górnik zdobył bramkę.  Bartłomiej Korbecki uderzył na bramkę Szymona Weiraucha, nasz bramkarz interweniował, ale wobec dobitki Alana Lubaskiego był już bezradny. „Miedziowi” odpowiedzieli osiem minut później. Świetnie rozumieli się tego dnia Sypek i Kusztal. Dwójkowa akcja i było już 4:1. Dublet skompletował „Kuszti”. Dwie minuty później znów dał o sobie znać Kuba Sypek, który będąc sam na sam z Mazurem, nie pomylił się, ustalając rezultat spotkania na 5:1.

Tym samym podopieczni Jarosława Krzyżanowskiego zapewnili sobie awans na trzy kolejki przed końcem sezonu. Gratulujemy!

Kolejne spotkanie nasze rezerwy rozegrają w sobotę, 4 czerwca. Wówczas naprzeciw „Miedziowych” staną Karkonosze Jelenia Góra.