Zagłębie II Lubin pokonało Stal Brzeg 1:0 w przedostatniej kolejce III ligi gr. III. Zwycięskiego gola zdobył w ostatniej minucie spotkania Mateusz Chmarek. W ostatniej kolejce nasi piłkarze pauzują, dlatego tym samym nasze rezerwy zakończyły sezon 2020/21 z 59 punktami na koncie.

Na ostatnim meczu w sezonie drugą drużynę odwiedzili dwaj ciekawi goście mianowicie: Bartosz Białek oraz Bartosz Zynek.

W pierwszej połowie, delikatnie rzecz ujmując, na murawie powiewało nudą... Nieco więcej z gry mieli goście, aczkolwiek z optyczna przewaga nie przekładała się na realne zagrożenie pod bramką Zagłębia. Do przerwy na tablicy wyników widniał bezbramkowy remis i był to wynik całkowicie sprawiedliwy.

W drugiej części meczu to Zagłębie zaczęło przejmować inicjatywę - często brakowało jednak dokładności w rozegraniu. Prowadzenie objęliśmy dopiero w ostatniej akcji meczu, kiedy to Mateusz Chmarek swoim strzałem pokonał golkipera Stali.

Zagłębie II Lubin zakończyło sezon 2020/21 III ligi gr. III zwycięstwem. Na swoim koncie rezerwy zgromadziły 59 „oczek” i zajęły 5. lokatę w ligowej tabeli.

Poza Szymonem Panasiukiem (r. 2005), który był w wyjściowej jedenastce rezerw, zadebiutowali w rozgrywkach III ligi Michał Nagrodzki (2003), Rafał Dzidek (2003) oraz Odyseusz Sygieniewicz (2004).

37. kolejka III ligi gr. III

Zagłębie II Lubin 1:0 Stal Brzeg

bramka: Chmarek 90

Zagłębie II Lubin

1. Furtak - 2. Kłudka, 3. Panasiuk (45' Sygieniewicz), 4. Romanski, 5. Sobczak, 6. Galas, 7. Laskowski (88' Dzidek), 8. Kizyma, 9. Czuban (60' Nagrodzki), 10. Adamski, 11. Hanc (45' Chmarek).

Stal Brzeg

Firek - Paszkowski, Budnik, Banach, Leończyk (75' Jaros), Kowalski (90' Kudra), Kuriata, Niemczyk, Sypek (66' Szymczyk), Danielik, Podgórski (46' Dychus).

źródło: Własne, Stal Brzeg