- Naszym największym mankamentem było to, że byliśmy dzisiaj bardzo nieskuteczni jeśli chodzi o wykończenie sytuacji. Byliśmy dziś też nieco nerwowi, zbyt szybko pozbywaliśmy się piłki - mówił po meczu derbowym trener Śląska Wrocław Jacek Magiera.

Jacek Magiera (Śląsk Wrocław)

- Uważam, że wcale nie było niewielu wykreowanych sytuacji podbramkowych z naszej strony. Stojąc przy linii bocznej wydawało mi się, że około kilkunastu sytuacji do oddania uderzeń udało nam się dzisiaj stworzyć. Naszym największym mankamentem było to, że byliśmy dzisiaj bardzo nieskuteczni jeśli chodzi o wykończenie sytuacji. Byliśmy dziś też nieco nerwowi, zbyt szybko pozbywaliśmy się piłki. Byliśmy bardzo niedokładni jeśli chodzi o przygotowanie kontrataku. Często jedno podanie powodowało to, że traciliśmy piłkę. Meczu się nie wygra i to powiedziałem w szatni zawodnikom, jeśli na 14 oddanych strzałów odda się jeden celny. To jest to nad czym musimy pracować chcąc wygrywać kolejne spotkania, a drużyna Śląska chce takie spotkania wygrywać. Dalej będziemy kontynuować to co robimy. Oczywiście skuteczność w defensywie została pochwalona, wiedzieliśmy, że Zagłębie Lubin ma znakomitego wykonawcę stałych fragmentów gry w postaci Filipa Starzyńskiego, który robi to perfekcyjnie. Duże brawa za wybronienie tych wszystkich sytuacji dla moich zawodników za determinacje, która ma być standardem w pracy i grze naszego zespołu.

Śląsk Wrocław - Zagłębie Lubin

Stadion Miejski 30-04-2021, 20:30