Trener bramkarzy Jacek Moskwa odchodzi z Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie. Nowym miejscem pracy trenera będzie Aspire Academy w Katarze.

Do Zagłębia Lubin Jacek Moskwa przyszedł w lipcu 2018 roku ze Skry Częstochowa. Wspólnie z Tomaszem Królem był odpowiedzialny za rozwój młodych bramkarzy w akademii. To właśnie między innymi dzięki pracy duetu Król-Moskwa w pierwszej drużynie z powodzeniem trenują Kacper Bieszczad, Bartosz Wierzchowski oraz Oliwier Zych.

Moskwa swoją karierę będzie kontynuował w Katarze - dokładnie w Aspire Academy.

- Program szkolenia bramkarzy, według którego pracowaliśmy, jest jedną z rzeczy, z których mogę powiedzieć, że jestem dumny. Mamy stworzony profil bramkarza, potrafimy go przełożyć na aspekty treningowe i skautingowe. Cieszy, że Kacper Bieszczad, Bartek Wierzchowski i teraz Oliwier Zych mają możliwość trenowania z pierwszym zespołem. W zasadzie to dla nas od początku był nadrzędny cel, żeby chłopcy z Akademii trafiali do pierwszej drużyny KGHM Zagłębia. Myślę, że klub będzie miał wiele pożytku ze szkolonych tutaj zawodników - powiedział dla akademiakghm.com Jacek Moskwa.

źródło: akademiakghm.com