W swoim premierowym wywiadzie na weszlo.com, szef skautów Jakub Chodorowski opowiedział o tym, jakie ma plany na pracę w Zagłębiu Lubin

reklama

Jednym z pierwszych kroków ma być poprawienie skautingu lokalnego i intensyfikacja działań właśnie w tym obszarze.

- Tak, to jeden z pierwszych kroków, które musimy podjąć. Musimy zintensyfikować skauting w regionie. Ja najbardziej żałuję, że nie mogę oglądać tego, co dzieje się w akademii, bo ona niestety jeszcze nie trenuje. Powoli, od starszych roczników, będziemy dopiero wracać do gry. To pozwoli mi poznać w większym stopniu to, czym dysponujemy. Do tej pory dysponowałem tylko materiałami wideo i opiniami trenerów oraz skautów, którzy już w klubie są – powiedział Chodorowski.

- Gdzie ci zawodnicy mają grać, jeśli nie w najbliższym, największym klubie? Jeżdżenie 12-letnich chłopaków na drugi koniec Polski się zdarza, nie ma co tego krytykować, ale to duże wyzwanie dla niego, rodziny czy też dla klubu, który musi mu przecież zapewnić opiekę. Tak, że jeśli można szukać blisko, to w pierwszej kolejności powinniśmy to robić – dodał nowy pracownik Zagłębia.

Możemy spodziewać się także, że Zagłębie Lubin zatrudni kilku nowych pracowników, którzy będą pracowali w dziale skautingu, a ich zadaniem będzie obserwacja piłkarzy w Polsce i za jej granicami.

- W tym momencie nie mamy skautów w każdym regionie Polski, ale tak, docelowo będziemy próbowali obserwować piłkarzy wszędzie w kraju. Mamy też ciekawe rynki zagraniczne: Czechy, Słowacja, może Węgry? Dlaczego nie szukać też tam? Tam konkurencja oczywiście będzie dla nas jeszcze większa. Powoli, spokojnie, nie wszystko na raz.

Jakub Chodorowski został zapytany wprost o to, czy będzie w Zagłębiu pełnił funkcję nieformalnego dyrektora sportowego.

- Myślę, że nie. Tutaj decyzyjność jest po stronie prezesa, a mój głos jest bardziej doradczy. W Wiśle decyzyjność była podzielona między Dawida Błaszczykowskiego i prezesa, natomiast ja byłem jego prawą ręką, więc moja decyzyjność w tej kwestii wyglądała nieco inaczej.

Cały wywiad można przeczytać na weszlo.com – kliknij tutaj.

źródło: weszlo.com