Zagłębie Lubin zgłosiło do rozgrywek PKO BP Ekstraklasy Jakuba Sypka - skrzydłowego, który do tej pory występował w rezerwach i Centralnej Lidze Juniorów. Zawodnik znajdzie się w kadrze na mecz z Rakowem Częstochowa.

Jakub Sypek urodził się 7 kwietnia 2001 roku. Wychowanek Sparty Paczków przeszedł do Zagłębia Lubin niemal na samym początku swojej piłkarskiej drogi, bowiem transfer z Orła Ząbkowice Śląskie do "Miedziowych" miał miejsce w sezonie 2011/2012.

19-latek to pomocnik, który może grać na obu skrzydłach. W obecnym sezonie zagrał w 17 meczach III-ligowych rezerw, zdobył w nich trzy bramki i zaliczył asystę. W sumie dla Zagłębia Lubin w oficjalnych meczach zagrał 129 razy i zdobył 70 goli.

Sypek znajdzie się w kadrze Zagłębia Lubin na sobotni mecz z Rakowem Częstochowa. Prawdopodobnie zacznie na ławce rezerwowych.

źródło: Własne, 90minut.pl