Nowym szkoleniowcem rezerw Zagłębia Lubin w nadchodzącym sezonie będzie Jarosław Krzyżanowski. Zaskoczenia nie ma żadnego, ale w tym przypadku to akurat nic złego, bo "Krzyżak" w duecie z Adamem Buczkiem, który awansował na inne stanowisko, wykonywał w poprzednich sezonach bardzo dobrą pracę.

Jarosław Krzyżanowski to były piłkarz, który ma za sobą dość bogatą karierę. Jako zawodnik występował między innymi w Górniku Polkowice, Lechii Dzierżoniów, Wiśle Płock, AS Lílas Vassilikoú, Miedzi Legnica czy AEL-u Limassol. Co najważniejsze, w latach 1994-2003 był także graczem Zagłębia Lubin, dla którego rozegrał blisko 200 meczów. W 1995 roku, w barwach naszego klubu, Jarosław Krzyżanowski strzelił bramkę w Pucharze UEFA przeciwko AC Milan.

Karierę trenerską rozpoczął w rodzinnych Świebodzicach, od prowadzenia miejscowej Victorii. Kolejnym etapem kariery "Krzyżaka" był AKS Strzegom, w którym spędził pięć lat. Od sezonu 2017/2018 rozpoczął pracę jako członek sztabu szkoleniowego w grupach juniorskich akademii Zagłębia. W rezerwach był asystentem Adama Buczka, który pod koniec zeszłego sezonu awansował na stanowisko dyrektora akademii.

Jarosławowi Krzyżanowskiemu pomagać będzie asystent Paweł Sochacki, a także trenerzy: Krzysztof Ciuksa, Tomasz Król oraz Łukasz Spychalski.

Gratulujemy i życzymy powodzenia!

źródło: Własne