Karol Podliński nie jest jedynym piłkarzem, który przebywa na testach w Zagłębiu Lubin. „Miedziowi” w Opalenicy testują także bramkarza.

Na obozie z Zagłębiem Lubin w wielkopolskiej Opalenicy przebywa Kamil Bielikow. To bramkarz z rocznika 2001, który przez ostatni sezon rozegrał dla Ascoli Calcio 3 mecze w Primaverze 2B (2 liga rozgrywek U-19 we Włoszech.

Bielikow jest wychowankiem Radomiaka Radom, jednak występował w nim tylko w zespołach młodzieżowych. Mający 194 cm wzrostu 19-latek przez trzy lata występował w grupach młodzieżowych Legii Warszawa. Bielikow ma na swoim koncie jeden występ w reprezentacji Polski do lat 15.

To nie są jego pierwsze testy w Lubinie. Rok temu, po odejściu z Radomiaka, trenował z pierwszą drużyną pod okiem Grzegorza Szamotulskiego, jeszcze za kadencji trenera Bena van Daela i za czasów sprawowania funkcji dyrektora sportowego przez Michała Żewłakowa. Nie doszło wówczas do transferu i golkiper zdecydował się na dołączenie do innego zespołu.

Kontrakt Bielikowa z Ascoli Calcio dobiegł końca wraz z upływem sezonu 2019/2020. Będzie on do pozyskania na zasadzie wolnego transferu.