Decyzją trenera Piotra Stokowca napastnik Karol Podliński oraz bramkarz Kamil Bielikow nie znajdą się w gronie powołanych piłkarzy na zgrupowanie w Opalenicy. Wspomniani zawodnicy otrzymali wolną rękę na poszukiwanie nowego klubu i do nowego sezonu będą przygotowywali się z drugoligowymi rezerwami.

Karol Podliński to 24-letni napastnik, który został pozyskany w lutym 2021 roku za kadencji Artura Jankowskiego. Najpierw ten piłkarz był u nas na testach, które oblał, by po pół roku dołączyć z Radomiaka Radom na zasadzie transferu gotówkowego. W sumie Podliński rozegrał w barwach Zagłębia Lubin 34 mecze, w których zdobył 3 gole i zaliczył 2 asysty. W poprzednim sezonie Podliński zagrał 20 meczów w PKO BP Ekstraklasie (0 goli i asyst) oraz 2 mecze w Fortuna Pucharze Polski (1 gol). Kontrakt zawodnika obowiązuje jeszcze przez rok, więc jeśli nie zgłosi się po niego inny klub lub rosły piłkarz nie zdecyduje się na rozwiązanie umowy za porozumieniem stron, to najbliższy sezon spędzi w II-ligowych rezerwach. Całkiem możliwe, że i tam nie będzie pierwszym wyborem, bo atak trenerzy zamierzają oprzeć na młodych piłkarzach.

Kamil Bielikow ma 21 lat i występuje na pozycji bramkarza. Jego transfer od początku budził kontrowersje, bo było wiadomo, że nie będzie w stanie wygrać rywalizacji z Dominikiem Hładunem oraz Konradem Forencem, a w rezerwach i CLJ Zagłębie posiadało utalentowanych zawodników na tę pozycję. Ostatecznie Bielikow zagrał zaledwie 13 meczów w III-ligowych rezerwach "Miedziowych", a w zeszłym sezonie w kartkę bronił na wypożyczeniu w I-ligowym Zagłębiu Sosnowiec (15 meczów). Podobnie, jak w przypadku Podlińskiego, umowa Bielikowa wygasa 30 czerwca 2023 roku.

źródło: zaglebie.com