Lewy obrońca lub pomocnik Karol Żmijewski opuścił Zagłębie Lubin 31 grudnia po wygaśnięciu kontraktu. Piłkarzem "Miedziowych" był przez sześć lat, ostatnio występował w rezerwach.

reklama

Podczas kilkuletniego pobytu w Zagłębiu Lubin Żmijewski był wypożyczany także do innych zespołów - Kotwicy Kołobrzeg, Rakowa Częstochowa i Warty Poznań.

W pierwszym zespole wystąpił czterokrotnie - 2 razy w ekstraklasie oraz po jednym meczu w Pucharze Polski i I lidze.

Obecny sezon nie jest do końca udany dla Karola, bowiem zmagał się z kontuzją. W rezerwach "Miedziowych" zagrał zaledwie osiem ligowych meczów, dodając do tego jedno spotkanie w Pucharze Polski.

- Chciałbym podziękować wszystkim osobom związanym z Zagłębiem. To było wspaniałe 6 lat, z których piękne momenty, jak debiut w Ekstraklasie, zapamiętam do końca życia. Dziękuję za wyszkolenie mnie, jako piłkarza i ukształtowanie, jako człowieka - powiedział dla akademiakghm.com Karol Żmijewski.

Dziękujemy Żmijka i życzymy powodzenia w dalszej karierze!

źródło: akademiakghm.com