Po konferencji prasowej premiera Mateusza Morawieckiego, Minister Sportu Danuty Dmowskiej-Andrzejuk, Prezesa Zbigniewa Bońka oraz szefa Ekstraklasy Marcina Animuckiego, wiemy że kibice powrócą na polskie stadiony już 19 czerwca.

Na wspomnianej konferencji prasowej, Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że porozumieniu z Polskim Związkiem Piłki Nożnej wszystkie mecze na szczeblu centralnym (PKO Ekstraklasa, Fortuna 1. Liga, II liga), od 19 czerwca będą mogli oglądać kibice. Najważniejsze założenie mówi o tym, że stadiony będą mogły być zapełnione w 25% pojemności. W przypadku Zagłębia Lubin 25% pojemności stadionu to 4008 miejsc.

– Państwo mocno wsparło piłkę nożną i sport. Dla mnie futbol to coś więcej niż rozrywka, to ogromna promocja dla Polski. Cieszę z wznowienia rozgrywek. To powrót do tej nowej normalności. Z jednej strony sportowej, ale także społecznej. Piłka nożna i sport są potrzebne nam wszystkim – powiedział na konferencji premier Mateusz Morawiecki.

– Równocześnie z odmrożeniem rozgrywek piłkarskich, odmrażamy cały sport. Cieszę się, że właściwie w ciągu miesiąca jesteśmy w stanie wrócić nie tylko z piłką nożną, dziś ruszają treningi ekstraligi żużlowej, od jutra będzie można uczestniczyć w zajęciach i współzawodnictwie sportowym w zamkniętych i otwartych przestrzeniach do 150 osób. Za przykładem piłki nożnej idzie też cały sport, na co oczywiście czekamy – dodała Danuta Dmowska-Andrzejuk.

Warto zaznaczyć, że w meczach będą mogli uczestniczyć tylko kibice drużyn gospodarzy, zaś wejściówki będzie można nabywać tylko i wyłącznie przez internet.

– Jest mi niezmiernie miło mówić o tym, że jesteśmy pierwszym krajem, który wypracował protokół powrotu kibiców na stadiony. Taka jest potrzeba dla piłki. Protokół daje bezpieczeństwo wszystkim. 25 procent to już impreza masowa, ale wierzę, że wszystko się uda i kluby w tych trudnych warunkach dadzą radę zorganizować swoje działania. Dziękuję premierowi za pomoc, to bardzo ważna informacja dla nas wszystkich – powiedział prezes PZPN, Zbigniew Boniek.

Cytaty za laczynaspilka.pl.

Zestawienie 25% pojemności stadionów w PKO Ekstraklasie:

• Arka Gdynia - 3 785
  • Cracovia - 3 752